Nowa Sól zaplanowała atrakcje dla dzieci z okazji ferii zimowych

Nowa Sól zaplanowała atrakcje dla dzieci z okazji ferii zimowych

Pandemia koronawirusa nakłada na nas wszystkich niekończące się utrudnienia. Ferie zimowe również nie będą takie, jak kilka lat temu, ale nie oznacza to, że dzieci będą zmuszone siedzieć w domach. Miasto przygotowało dla uczniów wiele atrakcji, dzięki którym podczas tegorocznych ferii nie będą się nudzić.

Tańce, pływanie i zajęcia kreatywne

Ze względu na pandemię koronawirusa chętni na zimowe atrakcje w Nowej Soli muszą dostosować się do systemu rezerwacji. A warto, ponieważ na te 2 tygodnie zaplanowano dla dzieci naprawdę wiele ciekawych zajęć i warsztatów, z których nie mogą skorzystać na co dzień.

Ciekawą opcją jest oferta basenu Solan. Wstęp na godzinę pływania kosztuje 1 zł dla dzieci poniżej 13 roku życia. Pod koniec stycznia basen zaplanował również zainstalowanie atrakcyjnego toru przeszkód.

Ze swoją ofertą wyszły również szkoły podstawowe w Nowej Soli, Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach kreatywnych, które są najlepszym sposobem na nudę. Warto także zwrócić uwagę na zajęcia taneczne, które będą organizowane przez studia taneczne i kluby fitness.

Warto również wspomnieć o grupowych warsztatach, które odbędą się w Muzeum Miejskim. Tutejsze atrakcje szczególnie spodobają się miłośnikom zagadek! Na zajęcia w muzeum również obowiązują zapisy.

Ferie zimowe na sportowo

Nowa Sól stawia również na aktywność wśród najmłodszych, dlatego w mieście nie mogło zabraknąć zajęć typowo sportowych. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli zbytnio nie przepada za sportem.

Szereg ciekawych zajęć sportowych zorganizowano w miejskich szkołach, na miejskich orlikach i w halach sportowych. Dzieci będą miały do swojej dyspozycji sprzęt i miejsce, a także osoby do wspólnej zabawy. Warto wspomnieć, że na zajęcia w szkołach obowiązują wcześniejsze zapisy. Reszta wydarzeń zostanie zorganizowana pod warunkiem dobrej pogody.

A jeśli chcecie sami zorganizować dzieciom czas, ciekawe pomysły na zabawy znajdziecie w poradniku: https://www.uwagazabawa.pl/dziecko-odczuwa-nude-sprawdz-jak-temu-zaradzic/.

Dodaj komentarz