Kąpieliska w Nowej Soli, gdzie warto się udać?

Kąpieliska w Nowej Soli, gdzie warto się udać?

Najbliższe dni będą idealnym czasem na plażowanie. Wielkimi krokami zbliżamy się do jesieni. To już ostatni dzwonek, by zanurzyć się w chłodnych wodach nowosolskich kąpielisk i jezior. Warto wspomnieć, że kąpieliska w Nowej Soli uważa się za jedne z najczystszych i najpiękniejszych w Polsce.

Nowa Sól atrakcje: kąpieliska i plaże

Jeśli macie przed sobą wolny dzień i chcecie spędzić go nad wodą, nie musicie pędzić nad morze. Około 13 km od Nowej Soli znajduje się plaża nad jeziorem w Droszkowie. To bardzo przyjemne i bezpieczne miejsce, przystosowane dla rodzin z dziećmi. Okolica jest również przyjazna dla wędkarzy, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na uwagę zasługuje również nieco spokojniejsze kąpielisko Ochla, które otoczone jest pięknymi lasami i ścieżkami dla rowerzystów. To malownicze miejsce jest oddalone od Nowej Soli o 20 km. Warto zaznaczyć, że po przeciwnej stronie strzeżonej plaży znajduje się plaża dzika. Z dzikiej strony kąpieliska Ochla radzimy nie korzystać ze względów bezpieczeństwa.

Kąpielisko Koci Staw w Nowej Soli

Nowa Sól ma również swój Koci Staw, który jest swego rodzaju kąpieliskiem, chociaż nie tak zachwycającym, jak te w okolicy miasta. Nowa Sól nie może pochwalić się dogodnymi kąpieliskami miejskimi, mimo że od wielu lat planuje się zmianę tego niekorzystnego stanu rzeczy. Na razie jednak na planach się skończyło. Na szczęście wystarczy sprawny rower, by w godzinkę dojechać nad malowniczą plażę, na przykład w Droszkowie. Zachęcamy do korzystania z ostatnich dni lata i podkreślamy, że w podróż nad wodę należy zabrać ze sobą: kapelusz na głowę, zapas wody do picia, krem z filtrem i zdrowy rozsądek! Wtedy wypad nad wodę z pewnością będzie źródłem wyłącznie miłych wspomnień.