Beton w ogrodzie wcale nie musi być nudny – sprawdź, jakie betonowe ozdoby do ogrodu wzbudzą zazdrość sąsiadów i przechodniów!

Beton w ogrodzie wcale nie musi być nudny – sprawdź, jakie betonowe ozdoby do ogrodu wzbudzą zazdrość sąsiadów i przechodniów!

Beton wraca do łask! W dzisiejszych czasach w nowoczesnych aranżacjach ogrodowych sięga się po niego coraz częściej i chętniej, dostrzegając nie tylko jego funkcjonalną stronę. Bez wątpienia stanowi on rozwiązanie dla wymagających – tych, którzy oczekują najwyższej jakości i trwałości. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, co jest współcześnie modne w jego przypadku i z czym musisz się liczyć sięgając po betonowe ozdoby do ogrodu.

O porady w kwestii betonowych ozdób poprosiliśmy zaprzyjaźnionego z nami eksperta z firmy Hortus. Na jakie betonowe rozwiązania we własnym ogrodzie warto więc dziś, według niego, postawić? Jakie są ich zalety i wady? To tylko niektóre z rzeczy, które dziś poruszymy. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej w tym temacie.

Jakie ogrodowe ozdoby betonowe sprawdzają się dziś najlepiej?

Betonowe meble mają swój urok – na zdjęciu prosta, acz stylowa ławeczka

Ozdoby betonowe od dawien dawna kojarzone są z figurami i popiersiami. To je często widzi się na filmach i to właśnie one potrafią przykuwać do siebie uwagę. Świat ozdób jest jednak znacznie bardziej rozbudowany i zróżnicowany, a beton odnajduje się w bardzo wielu zastosowaniach, co widać już po naszym asortymencie. Tworzy się z niego między innymi:

  • Donice – zwłaszcza te większe, z samych swoich założeń mające wyglądać masywnie. Betonowe donice doskonale współgrają przede wszystkim z zielenią, nadając jej piękna, a przy okazji uwydatniając wszystkie jej zalety.
  • Figury – jak zostało już wyżej wspomniane, popiersia i figury pełnią bardzo ważną rolę w nowoczesnych ogrodach. Nadają im charakteru i sprawiają, że mają dusze. Muszą oczywiście zostać odpowiednio dobrane.
  • Meble – beton doskonale nadaje się również do tworzenia trwałych i wytrzymałych mebli. Choć przy ich eksploatacji zaleca się używanie miękkich poduszek, same w sobie mogą być bardzo praktyczne. Zwłaszcza że nie trzeba ich sprzątać w przypadku złej aury.
  • Fontanny – jeśli planujesz osadzenie w centrum swojego ogrodu fontanny, najlepiej byłoby, gdyby była ona właśnie betonowa. Wtedy też ma charakter, ale też jest wytrzymała. Posłuży Ci tym samym latami, nie tracąc na swoich walorach ozdobnych.

Dzisiejsze trendy w aranżacji ogrodów mogą Cię pchnąć ku ozdobom z betonu – a patrząc na to, jak wyglądają te sprzed dziesiątek lat, wcale nie musi to być nic złego. Sami zauważamy powolne odchodzenie od popularnego plastiku, a nawet od wykorzystania metalu. Zwłaszcza że ludzie coraz częściej dostrzegają ich wady, widoczne zwłaszcza po dłuższym czasie ich użytkowania. W przypadku betonu, te odchodzą na bok.

Dlaczego warto postawić na ozdoby betonowe?

Ozdoby betonowe idealnie komponują się z zielenią.

W naszej pracy spotykamy się często z osobami mającymi wątpliwości co do betonu jako materiału, z którego wykonywane są ozdoby ogrodowe. Zawsze staramy się je rozwiewać, wskazując na jego zalety właśnie w ich kontekście. Beton jest materiałem trwałym, który gwarantuje długowieczność każdego elementu powstałego na jego bazie. Dowodów na to nie musisz szukać daleko – wszystkie zabytkowe fontanny czy zdobienia w najpiękniejszych miejscach na świecie są stworzone przy jego wykorzystaniu. Ozdoby betonowe są też masywne. Zaletą tego faktu jest to, że nawet najmniejsze zdobienia są w stanie przetrwać każde warunki pogodowe. Nie musisz ich więc dodatkowo zabezpieczać – chociażby przed wiatrem. Beton posiada też świetne walory wizualne, widoczne zwłaszcza przy połączeniu go z zielenią. Doskonale uwydatnia jej piękno, nie stojąc przy tym na pierwszym planie.

Ozdoby betonowe to również świetny stosunek jakości do ceny. W czasach, kiedy ludzie często decydują się na chiński plastik przy stawianiu na akcesoria ogrodowe. te wykonane z betonu doskonale z nim kontrastują. W długofalowej perspektywie, są po prostu opłacalne.

Z czym musisz się liczyć decydując się na beton w ogrodzie?

Musisz zwrócić uwagę na to, że betonowe ozdoby w ogrodzie to nie tylko wady, ale i pewnego rodzaju minusy, co do których warto mieć świadomość. Choć nie są one na tyle istotne, by odwodzić od zakupu betonowych ozdób, zawsze informujemy o nich naszych klientów. Główną wadą betonu jest… jego waga. Choć wspomnieliśmy o niej już w przypadku zalet, w wielu konkretnych ozdobach jest ona również właśnie minusem. Większa waga to bowiem znacznie mniejsza mobilność. W przypadku donic, może ona wygenerować pewne problemy z przesadzaniem roślin, ale też stworzyć kłopot w momencie, w którym będzie trzeba je przestawić. Betonowe elementy wymagają też odpowiedniej pielęgnacji. Miej świadomość, że ta jest absolutnie konieczna do tego, by ich stan wizualny spełniał Twoje oczekiwania – również (a raczej zwłaszcza) po długim czasie eksploatacji.

Podsumowanie

Betonowe ozdoby ogrodowe są w stanie uświetnić każdy ogród, nadając mu fenomenalnego wyglądu, a jednocześnie będąc elementami funkcjonalnymi i wytrzymałymi. Rzecz w tym, by wybrać te odpowiednie dla własnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości (zapewnianych między innymi przez sam ogród). Chcąc zaopatrzyć się w tego typu ozdoby, warto, abyś spojrzał na ofertę naszej firmy. Nie tylko sprzedajemy wspomniane ozdoby, ale też potrafimy doskonale doradzić w ich wyborze. Mając u boku profesjonalistę, z całą pewnością zmienisz swój ogród nie do poznania. Tak, by zachwycał każdego – sąsiadów, przechodniów i Ciebie samego!

„HORTUS” FIGURY OGRODOWE Jacek Hłubowski
ul. Słowackiego, nr 8
Nowa Sól 67-100

Telefon: +48 883 752 745

Kontakt