Nowa Sól: Szpital wdraża program "Dobry posiłek w szpitalu"

Nowa Sól: Szpital wdraża program "Dobry posiłek w szpitalu"

Od 1 listopada bieżącego roku, placówka medyczna w Nowej Soli stanie się częścią pilotażowego projektu Ministerstwa Zdrowia zatytułowanego „Dobry posiłek w szpitalu”. Biorąc pod uwagę praktyczne aspekty tego projektu, oznacza to wzrost o 25 złotych dziennego budżetu na żywienie jednego pacjenta. Czym będzie charakteryzować się zmiana dla pacjentów korzystających z usług tej nowosolskiej placówki?

Program pilotowy „Dobry posiłek w szpitalu”, zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia, jest skonstruowany tak, aby poprawić jakość wyżywienia pacjentów, dostosowując go do ich aktualnego stanu zdrowia. To sprawia, że dieta szpitalna staje się nieodłącznym elementem procesu leczenia pacjentów. Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli jest jedną z placówek, które przystępują do realizacji tego programu od dnia 1 listopada.

Dyrektor placówki, Bożena Osińska, zapewnia, że szpital spełnia wszystkie wymogi programu. Dział żywienia szpitala przeszedł pomyślnie proces weryfikacji oraz audyty i kontrole. Jakość podawanych posiłków jest na wysokim poziomie, a nawet wzorcowym, co potwierdza kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli – pacjentom prezentowane są posiłki ze wzorcowej diety. Placówka dysponuje zespołem dietetyków, dokonuje prawidłowych obliczeń kaloryczności posiłków i tworzy jadłospisy. Wszystko to sprawia, że szpital bez problemu spełnia wymogi ustawodawcy zawarte w rozporządzeniu i bez większego wysiłku może przystąpić do pilotażowego programu.