Jakub Żulczyk, autor "Ślepnącego od świateł", spotka się z fanami w Nowej Soli

Jakub Żulczyk, autor "Ślepnącego od świateł", spotka się z fanami w Nowej Soli

Utalentowany i bezkompromisowy pisarz młodego pokolenia, Jakub Żulczyk, odwiedzi dzisiaj Nową Solę. Spotkanie odbędzie się w miejscowej bibliotece, gdzie autor będzie miał okazję przekazać swoje spostrzeżenia i odpowiedzieć na pytania czytelników. W trakcie spotkania, które odbędzie się 9 maja, główny nacisk zostanie położony na najnowsze dzieło Żulczyka, „Dawno temu w Warszawie”.

Jakub Żulczyk urodził się w 1983 roku w Nidzicy i obecnie mieszka w Warszawie. Jego edukacja przebiegała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie ukończył studia dziennikarskie i amerykanistyczne.

Pierwszą powieść, „Zrób mi jakąś krzywdę”, wydał w 2006 roku przy współpracy z wydawnictwem Lampa i Iskra Boża. Książka ta zyskała na popularności i została wznowiona jedenaście lat później, w 2017 roku, tym razem przez wydawnictwo Świat Książki. Żulczyk nie ograniczał się jedynie do pisania powieści – Miesięcznik Lampa regularnie publikował również jego wywiady, recenzje i eseje.

Bogate doświadczenie dziennikarskie Żulczyka objawia się także poprzez jego wieloletnią współpracę z różnymi magazynami. Pisał dla „Exclusiv”, „Playboy” oraz „Machina”. Ponadto, od jesieni 2008 roku do końca istnienia Dziennika w 2009 roku, był stałym felietonistą sobotniego wydania tej gazety. Jego rubryka „15 minut sławy” była tak popularna, że została ponownie publikowana przez blisko dwa lata w tygodniku WPROST.