Przebudowa ulic w centrum Nowej Soli

Przebudowa ulic w centrum Nowej Soli
Będą duże utrudnienia w ruchu. Niedługo rozpoczną się remonty trzech głównych ulic miasta. Jak zmieni się ruch miejski i ile potrwa inwestycja?
 

Długo oczekiwany remont

 
Zapadła decyzja o wyremontowaniu ul. Wyspiańskiego, ul. Dąbrowskiego oraz ul. Drzymały. Naciski i prośby mieszkańców poskutkowały. Chociaż inwestycja nie dostanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, włodarze miasta już zapowiedzieli jej realizację.
Prace mają ruszyć w najbliższym czasie. Do wykonania prac wybrano firmę z Kożuchowa, która ma podpisać umowę jeszcze w tym tygodniu. Firma została wyłoniona w przetargu i wykazała się najlepszą ofertą. Całość remontu wyceniono na 4,5 miliona złotych. Prace planowo zakończą się za 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.
 

Gdzie będą remonty?

 
Prace remontowe zaplanowano na Wyspiańskiego od wysokości skrzyżowania z ulicą Wandy do ronda Ojca Medarda, Dąbrowskiego na części ulicy od Ronda Ojca Medarda oraz na całej ulicy Drzymały. Na tym terenie mieszkańcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.
 
W planach jest nie tylko naprawa nawierzchni oraz infrastruktury okołodrogowej, ale również wymiana oświetlenia i zbudowanie porządnego odprowadzenia wody. Dąbrowskiego i Drzymały zachowają swój dotychczasowy wygląd. Nadal będą to ulice brukowe. Wyspiańskiego będzie za to drogą asfaltową.

Dodaj komentarz