Zmagania o najbardziej rowerowe miasto polski

Zmagania o najbardziej rowerowe miasto polski

Nowa Sól i w tym roku stanęła do konkursu na Rowerową Stolicę Polski. Zapał mieszkańców się opłacił. Po raz trzeci miasto wygrało zmagania. Nowa Sól okazała się najlepsza spośród 53 miast, które brały udział w zawodach.

W sumie w rywalizacji rowerzyści pokonali aż 7 milionów kilometrów. Nowa Sól okazała się najlepsza spośród wszystkich miast. Nagrodę miasto otrzymało także w swojej kategorii, która nadawana była pod względem wielkości miasta. Uczestnicy nabijający kilometry dla miasta przejechali łącznie aż 584 tys. km, co przełożyło się na 15143 punktów.

Puchar wręczony za wygraną, który po trzykrotnym zwycięstwie zostaje w danym mieście, nie jest jedyną nagrodą. Firma IBOMBO przygotowała również stacje naprawy. Nagrody ufundowane przez CentrumRowerowe.pl i Fale Loki Koki, czekają też na najlepszych uczestników.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Pani Lucyna z Białej Podlaskiej, której udało się pokonać 6044 km, a wśród mężczyzn Waldemar Dubicki z Nowej Soli, który pokonał 7144 km. Na dalszych miejscach zaleźli się Pani Urszula Awerczuk z Białej Podlaskiej (5451 km), Pani Bogusława Mogielnicka z Nowej Soli (5355 km), Pan Kazimierz Mucha z Piekar Śląskich (6559 km), Pan Jacek Jeżewski z Białej Podlaskiej (6313 km).

Dzięki zabawie udało się ograniczyć ślad węglowy, a sama akcja biła rekordy zainteresowania. W konkursie wzięło udział prawie dwa razy więcej osób niż w ubiegłej edycji.

Kolejne starcie już w czerwcu przyszłego roku. Zachęcamy wszystkich do udziału i codziennej aktywności.

Dodaj komentarz