Mammobus zawitał do Nowej Soli

Mammobus zawitał do Nowej Soli
Mammobus odwiedził Nową Sól. Bezpłatnie będzie można się przebadać 4-5 sierpnia od 9 do 18. Badanie będzie dostępne, da pań wieku od 50 do 69 lat.
 

Gdzie zatrzymał się mammobus?

 
W ciągu dwóch dni swojego pobytu mammobus będzie parkował na parkingu supermarketu Intermache na ulicy Matejki. Załoga zaprasza wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badanie profilaktyczne. W szczególności zachęcają do tego panie pomiędzy 50, a 55 rokiem życia, które według statystyk są najgorzej przebadaną grupą w tym przedziale.
 
Bezpłatne badania realizowane są w ramach „Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”, który jest finansowany przez NFZ. Wizyta w mammobusie to okazja, aby przebadać się bez skierowania i oczekiwania na kwalifikację lekarską. Mile widziane są wcześniejsze zapisy na badanie. Krok nie jest konieczny, jednak zyskujemy wtedy komfort szybkiej wizyty. Na badanie można zapisać się pod numerem (68) 41 41 411 lub online na stronie www.diagnostyk.
 

Po co mammografia?

 
Mammografia, czyli radiologiczne badanie piersi pozwala na wczesne wykrywanie raka. Taka diagnostyka pozwala na wykrycie nawet najmniejszych zmian chorobowych i szybką interwencję lekarską, która znacznie zwiększa szansę na całkowite wyleczenie.
 
Badanie zaleca się wykonywać raz na dwa lata u kobiet pomiędzy 40, a 50 rokiem życia, po 50 badanie powinno się przeprowadzać co najmniej raz w roku. Mammografie zaleca się również kobietą, które nigdy nie rodziły lub urodziły pierwsze dziecko po 35 roku życia. W grupie ryzyka są też osoby, które rozpoczęły miesiączkowanie bardzo wcześnie lub późno.
 
Przed badaniem należy zapoznać się z wytycznymi. Przede wszystkim badanie nie może być wykonane na tydzień przed spodziewanym krwawieniem miesięcznym. Na badanie najlepiej przyjść w ubraniu dwuczęściowym, aby bez problemów zdjąć górną część. Nie zaleca się również używania żadnych chemicznych i higienicznych środków (np. dezodoranty) w okolicach piersi i pach.

Dodaj komentarz