Złodziej złapany na gorącym uczynku

Złodziej złapany na gorącym uczynku

W minionym tygodniu policjanci z Nowej Soli zatrzymali mężczyznę, który usiłował ukraść katalizator z zaparkowanej ciężarówki. Do zdarzenia doszło podczas rutynowego patrolu. Funkcjonariuszy zaalarmowało dziwne zachowanie zatrzymanego, który nerwowo grzebał przy ciężarówce.

Udaremnili kradzież na znaczną sumę

24 września podczas rutynowego patrolu policjanci z Nowej Soli zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który usiłował ukraść katalizator z ciężarówki. Zatrzymany miał przy sobie szlifierkę kątową, która miała umożliwić mu przestępstwo. Zamysł udaremnili funkcjonariusze, którzy już wcześniej zostali poinformowani o serii tego typu kradzieży. Zaalarmowało ich podejrzane zachowanie mężczyzny rozglądającego się nerwowo dookoła.

Przejeżdżający policjanci natychmiast podjęli interwencję. Kiedy mężczyzna zobaczył policjantów, rzucił się do ucieczki. Niestety dla niego nie był dość szybki. Po kilku chwilach pościgu został złapany. Ustalono, że próbował ukraść katalizator warty około 5 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zamiaru popełnienia przestępstwa. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

To nie pierwsza taka kradzież w regionie

Policjanci już od jakiegoś czasu dostawali sygnały o tego typu kradzieżach. To z tego powodu patrolujący teren policjanci byli w stanie domyślić się prawdopodobnych zamiarów mężczyzny. Śledztwo w podobnych sprawach toczyło się od dawna i wszystkie jednostki były uprzedzone o możliwości dalszych tego typu przestępstw.

Na ten moment śledczy ustalają czy złapany na gorącym uczynku mężczyzna ma coś wspólnego z pozostałymi kradzieżami na terenie Nowej Soli. Jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą przestępca będzie musiał ponieść konsekwencje wszystkich czynów. Obecnie czekamy na dalsze wiadomości w tej sprawie.

Dodaj komentarz