Leśne Trofea. Konkurs grzybowy trwa

Leśne Trofea. Konkurs grzybowy trwa

Konkurs Leśne Trofea trwa już od jakiegoś czasu. Wydarzenie ma popularyzować wiedzę o grzybach i zachęcać do aktywnego spędzania czasu. Polega na przesłaniu ciekawego zdjęcia zebranego przez nas okazu grzyba. Rywalizację rozstrzygnie specjalnie do tego powołane jury.

Zbieraj grzyby i wygraj konkurs

Konkurs zorganizowany przez gazetę Tygodnik Krąg oraz Nadleśnictwo ma za zadanie promować odpowiedzialne zbieranie grzybów. Jak przypomina jedna z organizatorek, bezpieczeństwo podczas tej aktywności jest najważniejsze. O tym ma przypominać i do tego nawoływać konkurs Leśne Trofea.

Do wygrania będą nagrody związane z grzybami. Specjalne nożyki, atlasy i inne gadżety zostaną przekazane za pierwsze trzy miejsca. Nagrody będzie można zdobyć w aż trzech kategoriach. Szans na wygraną jest więc sporo.

Do rywalizacji można stanąć w kategoriach Leśne Trofeum, które wyłoni najdorodniejszego grzyba, Leśne selfie, które pokaże najlepszy autoportret z grzybem oraz Kadr z lasu, który ma przedstawiać grzyby w ich naturalnym środowisku.

Gdzie wysyłać zdjęcia?

Zasady konkursu nie są skomplikowane. Główne zadanie polega na wysłaniu zdjęcia na adres redakcji. Można to zrobić mailowo lub sms-em. Adres mailowy do redakcji to: [email protected] lub [email protected], a numer telefonu 502 433 019. Pamiętajmy, żeby do zgłoszenia dołączyć nasze dane osobowe, imię, nazwisko oraz telefon.

Gdzie szukać informacji o grzybach?

Zbieranie grzybów jest dla wielu niezwykle interesującym zajęciem. Wiedze o grzybach możemy czerpać z naprawdę wielu źródeł. Bardzo dobrze jest je najpierw zweryfikować. Najlepsze będą wszelkiego rodzaju atlasy bądź programy, w których wypowiadają się profesjonaliści. Nie gorsze są też kanały na YouTube. Niejednokrotnie możemy na nich znaleźć wszelkie różnice, które odróżniają grzyby jadalne od ich trujących odpowiedników.

Jeżeli nie jesteśmy pewni naszych zbiorów, pamiętajmy też, ze zawsze możemy udać się do Sanepidu. Pracownik ma obowiązek poinformować nas czy zebrane przez nas grzyby nadają się do zjedzenia, czy są trujące. Taka wizyta może być dla nas lekcją na przyszłość. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni jakiegoś okazu, najlepiej jest nie spożywać go do czasu upewnienia się, jaki to gatunek. W każdym przypadku nasze zdrowie i życie jest najważniejsze.

Dodaj komentarz