Wielkie otwarcie restauracji McDonald’s w Nowej Soli!

Wielkie otwarcie restauracji McDonald’s w Nowej Soli!

Miłośnicy popularnego na całym świecie fast foodu z pewnością zacierają już ręce. Od jutra w Nowej Soli będzie można wyskoczyć na pysznego burgera i perfekcyjne frytki, z których słynie McDonald’s. Inwestycja, o której w mieście mówi się już od dawna, wywołała nieco kontrowersji.

Niezdrowe jedzenie opanowuje Polskę

Krytyka pod adresem sieci McDonald’s zaostrzyła się kilka tygodni temu, kiedy do sprzedaży trafił zestaw sygnowany pseudonimem najpopularniejszego rapera w Polsce: Maty. Możliwe, że nie wiecie, kto to jest, ale Wasze dzieci na pewno wiedzą. Mata jako wzór młodzieży został mocno skrytykowany za promowanie tak niezdrowego jedzenia.

Pozostaje pytanie, czy kiedykolwiek ktoś myślał, że jedzenie w McDonaldzie jest zdrowe? Podpowiadamy: nie. Wszyscy od początku wiemy, że posiłki w tym fast foodzie są przerażająco kaloryczne i bardzo niezdrowe. A mimo to aż ślinka cieknie na samą myśl!

Do podobnego konfliktu doszło w Nowej Soli, kiedy część mieszkańców oburzyła się na budowę lokalu z niezdrowym jedzeniem. Jak powiedział prezydent miasta, Jacek Milewski, zdecydowana większość cieszy się z otwarcia.

McDonald’s a problem otyłości

Nie da się ukryć, że wraz z przybyciem do Polski lokali typu fast food problem otyłości znacznie wzrósł. Niezdrowe jedzenie jest tanie i smaczne, dlatego ludzie chętnie po nie sięgają. Na początku lat 90. otyłość w Polsce była rzadkością. Teraz staje się problemem. Zanim jednak zrzucimy wszystko na fast food, zastanówmy się nad ogólną jakością i cenami jedzenia w naszym kraju.

Zdrowe produkty nieprzetworzone, jak warzywa i owoce stały się bardzo drogie. Mało kogo stać, by codziennie jeść wysokiej jakości posiłki. W związku z tym częściej wybieramy zapychacze w postaci kanapek czy słodkich lub słonych przekąsek. Można zaryzykować hipotezę, że kiedyś bycie otyłym świadczyło o dobrobycie. Dzisiaj jest odwrotnie, osoby otyłe to te, które nie mają pieniędzy na zdrową dietę i styl życia.

A Wy co sądzicie o restauracjach typu McDonald’s?

Dodaj komentarz