Działka inwestycyjna w Nowej Soli sprzedana za ponad 13 milionów złotych!

Działka inwestycyjna w Nowej Soli sprzedana za ponad 13 milionów złotych!

Inwestorzy stanowią jeden z elementów rozwoju miast, stąd sprzedaż działki inwestycyjnej w Nowej Soli przyjęto z entuzjazmem. To dodatkowy zysk dla miasta, a przy okazji nowe miejsca pracy. Piękna działka wygrała w plebiscycie Grunt na Medal, dzięki czemu została wypromowana wśród inwestorów, którzy uznali ją za najbardziej atrakcyjną w województwie lubuskim.

Działka sprzedana o ponad 4 mln zł drożej

Działkę inwestycyjną w Nowej Soli wyceniono na 9 mln zł. Teren wygrał w ogólnopolskim plebiscycie Grunt na Medal organizowanym co dwa lata przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Dzięki temu o działce zrobiło się głośno w branży inwestycyjnej, a inwestorzy zgodnie uznali, że to właśnie ta działka jest najatrakcyjniejsza w całym województwie lubuskim.

Duże zainteresowanie sprawiło, że początkowa cena wywoławcza szybko wzrosła. Miasto ogłosiło przetarg, którego zwycięzca zapłacił aż 13,3 mln zł! Jak widać, inwestor jest przekonany, że teren jest wart swojej ceny. Władze miasta zacierają ręce, ponieważ te miliony to niejedyna korzyść dla miasta. W przyszłości inwestor będzie płacił również podatki. To oznacza, że miasto będzie czerpać dodatkowe korzyści z istnienia nowej inwestycji.

Spółka Eko Park III nowym właścicielem gruntu

Działkę inwestycyjną w Nowej Soli wykupiła spółka Eko Park III. Z informacji dostępnych w sieci wynika, iż jest to spółka zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej. Firma jest zarejestrowana w Warszawie i funkcjonuje od 2010 roku. Nie wiadomo, jaka inwestycja powstanie na terenie zakupionej niedawno działki. Władze miasta mają nadzieję, że prace rozpoczną się już wkrótce.

Prezydent Przemyśla nie ukrywa, że inicjatywa Grunt na Medal okazuje się bardzo pomocna dla samorządów. Dzięki niej samorządy zyskują pierwszeństwo prezentacji swoich działek, co korzystnie odbija się na późniejszej sprzedaży.

Mamy nadzieję, że nowy właściciel dobrze wykorzysta potencjał działki inwestycyjnej w Nowej Soli. O szczegółach z pewnością dowiemy się już wkrótce.