Złodzieje papug zatrzymani. Nowosolskie ptaki znów są bezpieczne!

Złodzieje papug zatrzymani. Nowosolskie ptaki znów są bezpieczne!

Pod koniec 2021 roku doszło na ogródkach działkowych w Nowej Soli do nietypowych kradzieży. Znikały ptaki hodowlane — papugi i kanarki. Policji udało się zatrzymać podejrzanych i nawet uzyskać wyjaśnienie powodu kradzieży. Ptakom na szczęście nic się nie stało i większość wróciła już do swoich właścicieli.

Ptaki znikały z ogródków działkowych

Hodowla egzotycznych zwierząt, nawet jeśli są to gatunki, które można hodować legalnie, wymaga dużej odpowiedzialności. Wymaga to również pewnych nakładów finansowych, których dwaj mężczyźni z Nowej Soli nie chcieli ponosić. Tak rozpoczęła się znana w mieście akcja okradania ogródków działkowych.

Mężczyźni w wieku 30 i 43 lat zdążyli ukraść kilkanaście cennych okazów papug i kanarków. Zmartwieni właściciele wezwali policję, troszcząc się o los zwierząt. Wtedy jeszcze nie wiadomo było, kto i po co ukradł ptaki. Na szczęście policjanci nie zignorowali problemu i stosunkowo szybko dotarli do podejrzanych. W mieszkaniach mężczyzn znaleziono skradzione okazy, co ostatecznie potwierdziło, że to właśnie oni są przyczyną znikających ptaków.

10 lat więzienia dla amatorów ptaków?

Dwaj złodzieje ptaków z Nowej Soli poniosą konsekwencje swoich kradzieży. Grozi im nawet do 10 lat więzienia za kradzież z włamaniem. Czy warto było tak ryzykować? Być może panowie nie zdawali sobie sprawy, że za kilkanaście ptaków mogą otrzymać tak znaczny wyrok.

Ciekawą kwestią było wyjaśnienie mężczyzn, którego chętnie udzielili przesłuchującym ich policjantom. Okazało się, że powodem kradzieży ptaków była chęć założenia własnej hodowli. Złodzieje określili siebie jako miłośników ptactwa. Tej miłości nie starczyło jednak do tego, by samodzielnie zarobić na zakup własnych egzemplarzy. Oczywiście o wiele bardziej prawdopodobne jest, że ptaki były jedynie źródłem zarobku. Tę tezę potwierdza fakt, iż nie wszystkie ptaki udało się odzyskać. Większość na szczęście wróciła już do swoich właścicieli.

Może Cię zainteresować: https://erydultowy.pl/pomozmy-ptakom-przed-sezonem-legowym/.