Fascynujące plany wykorzystania górki w Nadodrzańskim Parku

Fascynujące plany wykorzystania górki w Nadodrzańskim Parku

Tak zwana Górka Pana Jurka, która znajduje się w Nadodrzańskim Parku w Nowej Soli, od lat czeka na ciekawe zagospodarowanie. Powstałe w wyniku robót publicznych wzniesienie wkrótce doczeka się własnego projektu. Będzie ciekawie i atrakcyjnie. Miasto chce przeznaczyć na zagospodarowanie tego terenu aż 2 miliony złotych!

Całoroczny stok narciarski

Słynna już górka w Nowej Soli swego czasu miała stać się wieżą widokową lub torem saneczkarskim. Ostatecznie jednak wygrał pomysł, który zyskał największe zainteresowanie, a mianowicie stok narciarski. Pomysłodawcy chcą, by górkę zamienić w całoroczny stok narciarski, będący wyjątkową atrakcją dla wszystkich mieszkańców miasta.

W pobliżu górki prawdopodobnie stanie przenośnik narciarski o długości 60 metrów. Z góry będzie można zjeżdżać zarówno na nartach, jak i na pontonach. Z pewnością spodoba się to osobom, które nie czują się na siłach, by parać się narciarstwem. Tym sposobem górka stanie się atrakcją dla osób w różnym wieku.

Pomysłodawcy wciąż pracują nad dodatkowymi pomysłami. Mówi się także o karuzeli i innych sportowych atrakcjach, których zadaniem byłoby uczynienie okolicy jeszcze bardziej interesującą.

Połączenie sportu i gastronomii

Czymże byłaby rozrywka bez części gastronomicznej? Niczym! Także w planach zagospodarowania słynnej górki pojawiły się pomysły utworzenia specjalnej sekcji gastronomicznej. Dzięki temu zmęczone aktywnościami sportowymi osoby mogłyby zatrzymać się na małe co nieco. Dobre napoje i smaczne posiłki na pewno przyciągną też osoby, które uwielbiają spędzać czas w ciekawych miejscach, ale niekoniecznie mogą nazwać się miłośnikami sportu.

Według wstępnych planów górka w Nowej Soli stanie się centrum okolicy sportowo-rekreacyjnej. To kolejna inwestycja, dzięki której miasto stanie się jeszcze ciekawszym miejscem dla turystów i mieszkańców. Początkowe prace, czyli uzbrojenie terenu i przygotowanie go pod kolejne działania, rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Więcej ciekawych tematów z dziedziny sportu znajdziesz na stronie: https://www.bezprzerwy.pl/.