Mieszkańcy Nowej Soli wykonają budki dla pszczół

Mieszkańcy Nowej Soli wykonają budki dla pszczół

Nowa Sól słynie z ciekawych i potrzebnych projektów realizowanych z myślą o bezpieczeństwie zwierząt. Nie są to działania pozorne, co bardzo się ceni i tylko czekać, aż inne polskie miasta wezmą przykład. Tym razem przygotowano w mieście specjalną akcję, której celem jest ochrona pszczół. Akcja ma charakter edukacyjno-praktyczny.

Potrzebna akcja proekologiczna

Świadomość tego, jak istotna jest natura dla naszego życia, to już połowa sukcesu. Swoim postępowaniem możemy wiele zmienić, nawet jeśli wydaje nam się, że jako jednostki nie mamy wielkiego wpływu na środowisko. Pamiętajmy jednak, że na świecie jest aż 7 miliardów takich nic nieznaczących jednostek, które wspólnie mają ogromny wpływ na stan naszej planety. W związku z tym w Nowej Soli zaplanowano cykl wydarzeń zakładający edukację w zakresie życia owadów miododajnych. Okazuje się, że w Polsce mamy aż 500 gatunków owadów tego typu, jednak prawie połowa z nich jest poważnie zagrożona wyginięciem. Konieczne są więc działania, dzięki którym owady będą mogły przetrwać.

150 domków dla pszczół powstanie w Nowej Soli!

Najciekawszą częścią akcji na rzecz owadów miododajnych w Nowej Soli, są praktyczne aspekty. Zaplanowano już budowę specjalnej kwietnej łąki, która w przyszłym roku zakwitnie i stanie się idealnym miejscem do wypoczynku dla owadów. Warto zaznaczyć, że pszczoły i inne owady miododajne szczególnie lubią określone gatunki kwiatów. Co więcej, każdy może zasadzić je w swoim ogrodzie, by stworzyć u siebie gościnny przystanek dla tych cennych, choć malutkich stworzeń.

Podczas warsztatów zorganizowanych w Nowej Soli mieszkańcy będą mieli okazję samodzielnie wykonać domki dla pszczół, które uroczo nazywa się również hotelami. W ten sposób powstanie aż 150 domków. Dodatkowe schronienia zapewnią uczniowie nowosolskich szkół, dzięki czemu ostateczny wynik ilości domków pszczelich będzie naprawdę imponujący. W czasie upałów warto również wystawiać na zewnątrz miseczki z kamieniami napełnione wodą. To bezpieczny wodopój dla owadów, które także potrzebują regularnie się nawadniać.