Duży pożar w Nowej Soli. Ktoś podpalił auta dostawcze

Duży pożar w Nowej Soli. Ktoś podpalił auta dostawcze

Niedzielna noc w Nowej Soli nie należała do spokojnych. Mieszkańcy budynków przy ulicy Wojska Polskiego stali się mimowolnymi świadkami dużego pożaru. Szybko okazało się, że źródłem ognia są dwa auta dostawcze, stojące na pobliskim parkingu. Samochody doszczętnie spłonęły, a dzięki kamerom monitoringu dowiedziano się, że pożar był wynikiem akcji niezidentyfikowanego podpalacza.

Mężczyzna w kapturze podpalił samochody

Czy Nowa Sól ma do czynienia z piromanem? Na razie jest za wcześnie na wnioski. Zdarza się bowiem, że podpalenia są wynikiem konfliktu lub osobistej urazy. Na ten moment wiadomo, że auta dostawcze nie zapaliły się samoistnie. Kamery monitoringu nagrały, jak w niedzielę po godzinie 22:00 do aut zbliżyła się postać w bluzie z kapturem. Prawdopodobnie był to mężczyzna, który podłożył pod auta łatwopalny pakunek, a następnie wzniecił ogień. Na podstawie nagrań trudno zidentyfikować sprawcę, ale policja z pewnością nie zostawi tej sprawy. Być może rozmowa z właścicielem samochodów rzuci na tę zagadkę więcej światła.

Policja w Nowej Soli zakupiła nowe motocykle

Skoro o pojazdach mowa, warto wspomnieć, że w Nowej Soli pojawiły się nowe jednoślady marki BMW. Policyjne motocykle prezentują się okazale, a jeszcze lepsze są ich parametry. Sprzęt posłuży najbardziej wykwalifikowanym funkcjonariuszom nowosolskiej drogówki. To prawdziwa gratka dla pasjonatów, a przy okazji dodatkowe wsparcie. Niestety motocykle nie przydadzą się w walce z podpalaczem (chyba że będzie uciekał), ale z pewnością korzystnie wpłynął na poziom bezpieczeństwa na nowosolskich drogach.

Nowe motocykle otrzymali także policjanci z Pabianic: https://pabianiceinfo.pl/2022/09/nowe-motocykle-dla-policjantow-z-pabianic/.