Jesień wcale nie musi być nudna! Co robić jesienią w Nowej Soli?

Jesień wcale nie musi być nudna! Co robić jesienią w Nowej Soli?

Już za dwa dni przywitamy astronomiczną i kalendarzową jesień. Co prawda pogoda wydaje się jesienna już od początku września, co niektórych nastroiło negatywnie już na cały sezon. Tymczasem jesień wcale nie musi być nudna i smutna. Jesienią także warto wychodzić z domu!

Nie lubisz jesieni? Zainwestuj w piękny płaszcz

Trzeba przyznać, że pora jesienno-zimowa nie daje takiego pola do popisu w kwestiach ubioru. I kiedy przychodzi nam ubierać kolejny rok z rzędu ten sam płaszcz lub kurtkę, nic dziwnego, że nie chce nam się wychodzić z domu. Może Wam się to wydawać próżne i głupie, ale coś w tym jest. Chłodną porą jesteśmy po prostu znudzeni monotonną garderobą, a nie każdy ma czas i pieniądze, by zaopatrzyć się w kilka zestawów zimowych kurtek i płaszczy. Co wtedy? Warto zainwestować w jeden piękny, ciepły i uniwersalny płaszcz, który będzie pasował do różnych zestawów, zgodnie z wytycznymi garderoby kapsułowej.

Jesień w Nowej Soli pełna wydarzeń

Jesienią także warto wychodzić z domu, nawet jeśli słońce nie ogrzewa przyjemnie skóry. Spacery wśród kolorowych liści poprawiają samopoczucie i dobrze wpływają na kondycję. W Nowej Soli czeka znacznie więcej atrakcji, a pierwszy weekend jesieni w mieście będzie obfitował w ciekawe wydarzenia. Na spotkania autorskie zaprasza Muzeum Miejskie i Biblioteka Publiczna. Spotkaniom z autorami będą towarzyszyły niesamowite ekspozycje i zdjęcia. Na jesienny repertuar zaprasza również kino w Nowej Soli, a miłośnicy ogrodnictwa całą sobotę i niedzielę będą mogli godzinami przeglądać i wybierać sobie rozmaite rośliny i sadzonki. Nie zabraknie również dobrego jedzenia!

Jesień to idealny czas, by zaznajomić się z ofertą kulturalną miasta. Z wielu atrakcji można korzystać zupełnie za darmo, a każde wydarzenie jest świetną okazją do poznawania nowych ludzi.