Brakuje miejsc na cmentarzu komunalnym w Nowej Soli?

Brakuje miejsc na cmentarzu komunalnym w Nowej Soli?

Nie jest tajemnicą, że ilość miejsc na cmentarzach jest ograniczona, a problem z ich dostępnością narasta. Jeszcze większy problem jest w kolumbariach, które cieszą się coraz większą popularnością, a stanowią jedynie mały procent wszystkich miejsc na cmentarzach. Z zapełnionym kolumbarium zmaga się również Nowa Sól. Władze miasta zapowiedziały jednak, że wkrótce rozwiążą problem.

Kolumbarium w Nowej Soli bez wolnych miejsc

Kolumbarium obecne na terenie cmentarza w Nowej Soli wkrótce pozostanie bez wolnych miejsc. W ciągu ostatnich lat urny stały się popularną alternatywą dla trumien. Mieszkańcy miasta już zaczęli dopytywać zarząd cmentarza komunalnego o kwestię zapełnionego kolumbarium. Okazuje się, że miasto zamierza zainwestować w nowe miejsce na urny, większe i równie estetyczne. Kolumbarium powstanie w miejscu obecnego budynku gospodarczego. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu Nowej Soli. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego nowego kolumbarium nie sfinansuje zarząd cmentarza. Urząd Miasta wyjaśnił tę kwestię, tłumacząc, że inwestycja jest zgodna z umową.

Jak będzie wyglądało nowe kolumbarium w Nowej Soli?

Nowe kolumbarium w Nowej Soli będzie miejscem bardziej przystosowanym do osób odwiedzających swoich bliskich zmarłych. Obecnie za wadę pochówku w kolumbarium uważa się brak możliwości spędzenia dłuższego czasu przy grobie. Nowa Sól znalazła na to rozwiązanie, gdyż w pobliżu nowego kolumbarium staną ławki. Zaplanowano już zbudowanie dwóch ścian kolumbarium, każde z 3 rzędami po 15 miejsc.

Urząd Miasta w Nowej Soli już ogłosił przetarg. Wykonawcy mogą składać swoje oferty do 28 września, a realizacja zlecenia powinna zająć dwa miesiące. Nowe kolumbarium pojawi się więc na początku przyszłego roku lub odrobinę wcześniej.