Park trampolin w Nowej Soli: ogłoszono przetarg

Park trampolin w Nowej Soli: ogłoszono przetarg

Nic tak nie odstresowuje, jak odrobina aktywności fizycznej, nic więc dziwnego, że parki trampolin cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Wkrótce swój park trampolin będzie miała również Nowa Sól. Projekt jest już gotowy, a 7 września miasto ogłosiło przetarg na prace budowlane.

Park trampolin w Nowej Soli: gdzie powstanie?

Wybrano idealną lokalizację do budowy parku trampolin w Nowej Soli. Nowy kompleks rekreacyjny powstanie w centrum miasta, w pobliżu pływalni Solan. Centrum sportowo-rekreacyjne, które w przyszłości uświetni park trampolin, znajduje się w pobliżu szkół, parku i biblioteki. Dodatkowym atutem jest możliwość swobodnego dojazdu w to miejsce rowerem. Okolica jest bezpieczna i pełna możliwości. To wspaniałe miejsce, by aktywnie spędzić czas, odstresować się i zrealizować dzienny plan aktywności fizycznej. Prace budowlane w miejscu powstania parku trampolin rozpoczną się już niedługo. Miasto 7 września ogłosiło przetarg, który ma wyłonić odpowiednią firmę budowlaną do zajęcia się projektem.

Jakie atrakcje czekają nas w parku trampolin?

Park trampolin w Nowej Soli będzie atrakcją na świeżym powietrzu. Zagospodarowaniu ulegnie obszar wynoszący około 100 ha. Liczne trampoliny staną obok atrakcji dla deskorolkarzy, dzięki czemu dzieci i młodzież nie będą się nudzić. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. A jako że lokalizacja jest świetnie skomunikowana dzięki ścieżkom rowerowym, powstanie również specjalny przystanek dla rowerzystów. Władze miasta chcą stworzyć w pobliżu specjalny port dla rowerów, gdzie będzie można napompować opony i naprawić drobne usterki w rowerach. Obecność takiego portu z pewnością korzystnie wpłynie na obecność rowerzystów w mieście.