Street workout na terenie dawnej fabryki nici Odra

Street workout na terenie dawnej fabryki nici Odra

Młodzież ćwicząca w grupkach na świeżym powietrzu na terenie dawnej fabryki nici Odra zainspirowała władze miasta do stworzenia wyjątkowej strefy street workout w tym miejscu. O rewitalizacji starej fabryki mówi się od dawna i stopniowo pojawiają się kolejne niespodzianki, dzięki którym to miejsce staje się atrakcją dla mieszkańców miasta.

Wpadnij, by poćwiczyć w ładnej okolicy

Street workout to charakterystyczna forma treningu łącząca gimnastykę z parkourem. Młodzież ćwicząca na niezagospodarowanym terenie zainspirowała urzędników do stworzenia specjalnej strefy do ćwiczeń. Teraz mieszkańcy Nowej Soli mogą trenować na świeżym powietrzu, obserwując przy tym nową wieżę. Strefa treningowa to jeden z pierwszych elementów będących częścią rewitalizacji starej fabryki. Obecnie już korzystają z niej pierwsi miłośnicy sportu.

Miasto zapowiada, że na terenie fabryki nici Odra powstanie też mnóstwo innych atrakcji. Wieża ma tętnić życiem, a w Parku Odry stanie muszla koncertowa. W pobliżu będzie miejsce na kino pod chmurką. Spędzanie wolnego czasu w mieście będzie o wiele ciekawsze!