Nowa forma wsparcia dla seniorów dostępna w Nowej Soli!

Nowa forma wsparcia dla seniorów dostępna w Nowej Soli!

Posiadacze Nowosolskiej Karty Seniora wkrótce będą mogli korzystać z dodatkowej formy wsparcia. Miasto wprowadza program „Majster dla seniora”. To oznacza, że w Urzędzie Miasta będzie można złożyć wniosek o bezpłatną pomoc eksperta od napraw domowych. Seniorom przysługuje trzykrotna możliwość skorzystania z bezpłatnych usług w ciągu roku.

Kolejna korzyść dla posiadaczy Karty Seniora

Warto wyrobić sobie Nowosolską Kartę Seniora, gdyż przynosi ona szereg korzyści. To między innymi zniżki na produkty i usługi. Wkrótce seniorzy zyskają także dostęp do bezpłatnych usług naprawczych. Na każdą osobę przysługują 3 wnioski o pomoc w drobnych naprawach, czy podłączeniu urządzeń. Bezpłatne usługi majstra będzie można realizować m.in. w przypadku zepsutego kranu, czy konieczności skręcenia mebli. Koszty usług pokryje miasto. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta w Nowej Soli.

Program jest kolejną formą wsparcia dla lokalnych seniorów. Za sprawą kolejnych projektów miasto chce być bardziej przyjazne osobom na emeryturach. Rosnące koszty życia to podwójne obciążenie dla seniorów z niskimi emeryturami.