Trwające dochodzenie w sprawie serii włamań w Nowej Soli

Trwające dochodzenie w sprawie serii włamań w Nowej Soli

W ciągu ostatnich dni, na terenie miasta Nowa Sól, doszło do kilku włamań do sklepów, podczas których dokonano kradzieży pieniędzy i różnego rodzaju sprzętu. Osoby odpowiedzialne za te czyny wciąż pozostają nieuchwycone, a lokalna policja intensywnie pracuje nad ich zidentyfikowaniem.

Jednym z miejsc, które padło ofiarą włamywaczy, była Aseko Art Gallery. Jak relacjonuje Robert Rychlewski, właściciel galerii znajdującej się przy ulicy 8 Maja, włamanie miało miejsce w zeszłą środę, prawdopodobnie pomiędzy godziną 4:30 a 5:30 rano. Kiedy dotarł na miejsce z zamiarem otwarcia galerii, zauważył liczne ślady włamania. Wewnątrz budynku panował chaos. Obrazy zostały zerwane ze ścian, szkło przeznaczone do sprzedaży – stłuczone. Prócz szeroko zakrojonych zniszczeń, doszło również do kradzieży cennych przedmiotów, takich jak sygnety czy stare srebrne monety o wysokiej wartości kolekcjonerskiej.

Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem trafiło na komendę powiatową Policji w Nowej Soli. Jak zapewnia Katarzyna Walecka, rzecznik komendy, prowadzone są intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia sprawy. Analizowane są wszystkie okoliczności oraz szczegóły dotyczące incydentu. Na jednym z nagrań z monitoringu widoczny jest młody mężczyzna w czapeczce i krótkich spodenkach krążący w pobliżu miejsca zdarzenia o poranku. Nie wiadomo jeszcze, czy ma on jakikolwiek związek ze sprawą.

Podobny przypadek miał miejsce również tej samej nocy bądź nad ranem przy ulicy Kupieckiej, gdzie doszło do włamania do lokalu użytkowego przechodzącego remont. Z tego miejsca skradzione zostały narzędzia o wartości około 3000 złotych.