Nowa Sól: Grupa taneczna Soldance znów oczaruje w najnowszym teledysku

Nowa Sól: Grupa taneczna Soldance znów oczaruje w najnowszym teledysku

Aktualizują swoje działania co kilka miesięcy, nie ma tu presji, ale głównie skupiają się na dobrej atmosferze i radosnej zabawie. Małgorzata Pitrowska-Osuch, choreografka i instruktorka tańca z grupy Soldance z Nowej Soli przekazuje, że przed każdą inicjatywą odbywa się 2-3 próbne sesje, które są pełne śmiechu i pozytywnej energii. Najświeższy teledysk tej grupy ponownie budzi podziw.

Od niedawna można oglądać najnowszy teledysk grupy Soldance na platformie YouTube. Grupa nagrała go w niedzielne popołudnie, 10 września. Mimo upału, członkowie grupy wytrzymali wysokie temperatury i raz jeszcze zatańczyli razem. Lokalizacja dla ich występu została starannie dobrana – jest to miejsce na terenie dawnej fabryki, która ostatnio przeszła rewitalizację. W tle widać nowo wybudowaną wieżę. Film jest dostępny pod nazwą „Nowa Sól w tańcu”.

Grupa Soldance powstała trzy lata temu. Gdy pisaliśmy o nich w listopadzie 2020 roku, ich wykonanie utworu „Jerusalema” było hitem, gromadząc w ciągu zaledwie miesiąca sto tysięcy wyświetleń. Film rozpoczyna się nad rzeką Odrą. Członkowie grupy tańczą na kładce w porcie, ubrani są w białe koszulki i niebieskie jeansy. Jeden z nich woła drugiego, a następnie biorą się za ręce i biegną w jednym kierunku. Teledysk jest popularny do dzisiaj i zgromadził już ponad 2,7 miliona wyświetleń.