Nowosolski szpital wprowadza program pilotażowy "Dobry posiłek w szpitalu"

Nowosolski szpital wprowadza program pilotażowy "Dobry posiłek w szpitalu"

Pacjenci wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Nowej Soli mogą oczekiwać poprawy jakości swojego wyżywienia dzięki nowemu inicjatywie Ministerstwa Zdrowia pod nazwą „Dobry posiłek w szpitalu”. Program pilotażowy, który ma na celu zwiększenie standardu diety dostarczanej pacjentom, zgodnie z ich stanem zdrowia, zostanie wprowadzony 1 listopada. Dzięki niemu, każdy pacjent otrzyma dodatkowe 25 złotych na codzienne wyżywienie.

Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że celem tego pilotażowego projektu jest nie tylko poprawa jakości jedzenia, ale również uznania diety szpitalnej za istotną część procesu leczenia pacjenta. Takie podejście ma zapewnić, że pacjenci otrzymują nie tylko odpowiednią opiekę medyczną, ale także odżywcze, zrównoważone posiłki.

Dyrektor placówki, Bożena Osińska, jest przekonana o skuteczności wprowadzanego programu. Jak twierdzi, szpital spełnia wszystkie wymogi programu pilotażowego. Osińska podkreśla, że dział żywienia placówki jest dobrze zorganizowany i przeszedł przez wiele audytów i kontroli, w tym Najwyższej Izby Kontroli. Wykazano tam, że posiłki serwowane pacjentom są wysokiej jakości, a sposób przygotowywania i podawania jedzenia jest wzorcowy. Wieloletnie doświadczenie dietetyków pracujących w placówce oraz staranne obliczanie kaloryczności każdego posiłku to tylko niektóre z atutów nowosolskiego szpitala.