Śmierć zasłużonego dla Nowej Soli samorządowca, Kazimierza Ekierta

Śmierć zasłużonego dla Nowej Soli samorządowca, Kazimierza Ekierta

Nowa Sól musiała zmierzyć się ze stratą jednego ze swoich najbardziej zaangażowanych mieszkańców. Kazimierz Ekiert, który pełnił rolę radnego miasta oraz wiceprzewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji, odszedł niespodziewanie. Jako były policjant, a obecnie emeryt, był zdecydowanie cenionym członkiem społeczności.

Ciągły kontakt z mieszkańcami i zaangażowanie w sprawy miasta przyniosły mu miano „Wielkiego Samorządowego Przyjaciela”. Ta smutna wiadomość dotarła do społeczności Nowej Soli jak grom z jasnego nieba, jak informuje prezydent Jacek Milewski.

Kazimierz Ekiert zmarł 25 października. Prezydent Nowej Soli, Jacek Milewski, poinformował o tej smutnej nowinie poprzez media społecznościowe. W swoim wpisie odwołał się do pana Ekierta jako do „wspaniałego nowosolskiego samorządowca, wieloletniego Radnego Rady Miejskiej, dobrego ducha naszej Samorządowej Drużyny”. Podkreślił również jego skromność i oddanie dla miasta. Zakończył swoją wiadomość słowami „Kaziu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Odpoczywaj w pokoju [*]”.