Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Nowej Soli dzięki nowym inwestycjom

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Nowej Soli dzięki nowym inwestycjom

Powiat nowosolski zwiększy bezpieczeństwo na swoich drogach poprzez zainstalowanie dodatkowego oświetlenia na ośmiu przejściach dla pieszych. Dwie ulice – Piłsudskiego i Zielonogórską – skorzystają z tej inicjatywy. MP Group Michał Przyszlak z Bytomia Odrzańskiego, wybrana firma do realizacji projektu, ma za zadanie odpowiednie doświetlenie trzech przejść na ulicy Piłsudskiego i pięciu na ulicy Zielonogórskiej.

Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi około 130 tysięcy złotych, a prace mają się zakończyć najpóźniej w maju 2024 roku. Powiat Nowosolski uzyskał środki na ten projekt z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a miasto Nowa Sól będzie zapewniało własny wkład w realizację tego zadania.

Monika Owczarek, sekretarz powiatu nowosolskiego, podkreśliła, że lokalni mieszkańcy od wielu lat zgłaszali potrzebę dodatkowego oświetlenia na przejściach dla pieszych. Wspominała o sytuacji w Pleszówku, gdzie mieszkańcy regularnie zgłaszali problemy z niedoświetleniem przejść na ulicy Zielonogórskiej. Zwracano uwagę na dochodzące do jezdni duże drzewa, które powodowały ograniczenie widoczności. Te problemy były powodem wielu dyskusji podczas posiedzeń komisji rady miejskiej. W rezultacie, miasto poprosiło policję o wskazanie najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych. Każdego roku kolejne przejścia na terenie miasta są wyposażane w niskie, płaskie lampy ledowe. Powiat zdecydował się zaangażować w ten proces, ponieważ niektóre z tych przejść znajdują się na drogach powiatowych – tłumaczy Owczarek.