Nowa Sól: Inwestycja w edukację warta niemal 16 milionów złotych

Nowa Sól: Inwestycja w edukację warta niemal 16 milionów złotych

Nowa Sól jest miejscem realizacji projektu, którego wartość szacuje się na ponad 16 milionów złotych. Głównym celem tej inwestycji jest kształcenie kadry, która jest niezbędna w obecnych realiach rynkowych. Zawarta umowa zainaugurowała następną fazę przemian w miejscowym systemie nauczania zawodowego. Choć podobne branżowe centra szkoleniowe istnieją już w Zielonej Górze i planowane są w Gorzowie, to jedynie placówki w Nowej Soli, Warszawie i Wrocławiu będą koncentrować swoje działania na elektromobilności.

Już teraz edukacja w Nowej Soli przechodzi poważne zmiany, a ten kierunek wyznaczają przede wszystkim wydarzenia rozgrywające się w miejscowym „Elektryku”. Branżowe Centrum Umiejętności ma być jednak miejscem, które oprócz miejsca nauki będzie stanowiło także przestrzeń do szkoleń i egzaminów specjalistycznych. Z propozycji świadczonych przez centrum będą mogli skorzystać nie tylko uczniowie i studenci, ale również nauczyciele, wykładowcy oraz pracownicy różnych branż.

Wspólne starania powiatu nowosolskiego, Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego przyniosły efekt w postaci złożonego we wrześniu ubiegłego roku wniosku o dofinansowanie projektu. Z początkiem tego roku stało się jasne, że fundusze na realizację projektu zostały przyznane. Teraz nadszedł czas na sfinalizowanie szczegółowej umowy dotyczącej powstania Branżowego Centrum Umiejętności w Nowej Soli.