Wyłączenie z ruchu odcinka ulicy Zjednoczenia w Nowej Soli – planowane utrudnienia

Wyłączenie z ruchu odcinka ulicy Zjednoczenia w Nowej Soli – planowane utrudnienia

Nadchodzi kolejny etap prac inwestycyjnych w Nowej Soli, dokładnie przy ulicy Zjednoczenia, nieopodal dworca PKP. Jak informuje Urząd Miejski, w piątek 22 marca, ten fragment drogi zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego. Wcześniej mieliśmy już okazję informować o planowanych pracach w tym rejonie miasta.

Zgłoszone przez miejscowe władze utrudnienia komunikacyjne obejmują konkretnie odcinek ulicy Zjednoczenia, rozpoczynający się od ronda przy dworcu i kończący na skrzyżowaniu z ulicami Bankową i Waryńskiego. Wykonawca zamierza przeprowadzić wymianę konstrukcji nawierzchni tego fragmentu drogi. Przewiduje się, że prace potrwają około 5 tygodni.

Mieszkańcy i osoby korzystające z tej trasy muszą liczyć się z koniecznością korzystania z objazdu poprowadzonego ulicą Gimnazjalną, na której zmieniono tymczasowo kierunek jazdy. Aby do niego dotrzeć, trzeba skierować się na ulicę Towarową, następnie kontynuować jazdę prosto przez rondo i skręcić w lewo na ulicę Gimnazjalną. Władze miejskie podkreślają, że skrzyżowanie ulic Bankowa, Waryńskiego i Zjednoczenia pozostanie dostępne dla ruchu.

Ruch na parking przy pływalni i hali sportowej będzie możliwy z ulicy Towarową oraz Gimnazjalnej. Wykonawca prac apeluje do użytkowników drogi o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie korzystania z objazdu i przestrzeganie nowych oznaczeń drogowych.