Zaplanowana blokada drogi S3 przez rolników w regionie lubuskim: Szczegóły i propozycje objazdów

Zaplanowana blokada drogi S3 przez rolników w regionie lubuskim: Szczegóły i propozycje objazdów

Według planów rolników, odcinek drogi S3 na terenie Lubuskiego zostanie zablokowany na cały dzień, 20 marca (środa), od 9 rano do 7 wieczorem. Aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli, zapewnia jednak, że podróżni nie będą pozostawieni sami sobie. Z pomocą przyjdą funkcjonariusze policji z doświadczeniem w kierowaniu ruchem drogowym, którzy zadbają o odpowiednie przekierowania oraz wskażą alternatywne trasy, aby pomimo utrudnień, zapewnić kierowcom możliwość dotarcia do celu.

Protest rolników ma mieć miejsce na odcinku drogi S3 biegnącym od węzła Nowa Sól Zachód do węzła Nowa Sól Południe. Policja z Nowej Soli przewiduje, że podróżni jadący z kierunku Legnicy będą musieli opuścić drogę S3 już na węźle Nowa Sól Południe i skierować się na drogę wojewódzką numer 333 prowadzącą do Nowej Soli. Następnie, kierując się Południową Strefą Przemysłową z Nowej Soli do drogi wojewódzkiej numer 315, kierowcy będą mogli powrócić na drogę S3 w kierunku Zielonej Góry, korzystając z węzła Nowa Sól Zachód.

Podobna sytuacja czeka podróżnych jadących z Zielonej Góry. Na węźle Nowa Sól Zachód będą musieli zjechać z drogi S3, skierować się drogą W315, następnie przez Południową Strefę do drogi W333 i ostatecznie do węzła Nowa Sól Południe. Stamtąd będą mogli wrócić na drogę S3, kontynuując podróż w kierunku Legnicy.