Szaleńcza pogoń w Słubicach. 22-letni kierowca volkswagena zatrzymany po pościgu!

Szaleńcza pogoń w Słubicach. 22-letni kierowca volkswagena zatrzymany po pościgu!

W Słubicach dość dramatyczne sceny rozegrały się, kiedy funkcjonariusze miejscowego wydziału ruchu drogowego podejmowali próbę zatrzymania kierowcy volkswagena. Młody mężczyzna, zamiast zastosować się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, postanowił uciekać. Policja musiała podjąć pościg, początkowo samochodowy, a następnie pieszy. Okazało się później, że sprawca, mający 22 lata, nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Cała sytuacja została zarejestrowana na nagraniu z policyjnego wideorejestratora.

To zdarzenie miało miejsce w czwartek 21 marca. Tego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach przeprowadzali intensywne kontrole na terenie powiatu słubickiego. W trakcie tych działań, około godziny 15:15 w miejscowości Nowe Biskupice, mundurowi zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen. Postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej.

Jednakże, kierowca volkswagena, zauważając nadjeżdżający nieoznakowany radiowóz i dostrzegając nadchodzące problemy, zdecydował się na ucieczkę. Gwałtownie przyspieszył kierując w stronę najbliższego lasu. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym sygnał do zatrzymania pojazdu. Mimo to, mężczyzna nie reagował, wręcz przeciwnie – dodawał gazu, próbując utrudnić policji dalsze śledztwo. Jego zachowanie stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po kilku kilometrach jazdy, kierowca postanowił opuścić swój pojazd i kontynuować ucieczkę pieszo. Niemniej jednak, stróżom prawa nie sprawiło to większych problemów – szybko go ujęli. Za kierownicą volkswagena okazał się siedzieć 22-letni mieszkaniec powiatu słubickiego.