Swimaton 2024 – coroczna gala pływacka i trzecia rocznica otwarcia Pływalni Krytej Solan w Nowej Soli

Swimaton 2024 – coroczna gala pływacka i trzecia rocznica otwarcia Pływalni Krytej Solan w Nowej Soli

Swimaton to tradycyjny festiwal pływacki, który co roku odbywa się w Nowej Soli. Jest to wydarzenie sportowe mające na celu propagowanie dyscypliny pływackiej i zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców miasta. Wybiega to z okazji trzeciej rocznicy otwarcia lokalnej pływalni, czego głosicielem jest Urząd Miejski w Nowej Soli. Celem uczestników będzie pokonanie jak najdłuższego dystansu poprzez pływanie na długości basenu. Organizatorzy zapewniają również dodatkowe atrakcje w postaci pokazowych sesji aerobiku wodnego.

Impreza odbędzie się w sobotę, 18 maja, a jej start planowany jest na godzinę 9.00. Jak donosi Urząd Miejski w Nowej Soli, Swimaton jest skierowany do wszystkich osób, które posiadają umiejętność pływania. Uczestnicy będą mieli za zadanie przepłynąć jak najwięcej dłuższych odcinków basenu w dowolnym przedziale czasowym, po czym ich rezultaty zostaną zarejestrowane.

Od godziny 9.00 do 16.00, na dwóch torach pływackich, będą mogli rywalizować klienci indywidualni. Biorący udział w wydarzeniu mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia. Dodatkowo przewidziane są pokazowe sesje Aquaaerobicu, które potrwają po 30 minut każda. Maksymalna liczba uczestników tych zajęć została ograniczona do 50 osób.

Od godziny 16.00 do 20.00 czas zostanie przeznaczony dla uczestników maratonu pływackiego. W ramach tej konkurencji odbędą się dwie jednogodzinne tury zawodów, podczas których zostaną wyłonieni najlepsi pływak i pływaczka tegorocznego Swimatonu. Organizatorzy zaplanowali wręczenie specjalnych nagród dla zwycięzców.