Protest pracowników i mieszkańców Nowej Soli przeciwko budowie krematorium dla zwierząt

Protest pracowników i mieszkańców Nowej Soli przeciwko budowie krematorium dla zwierząt

W Nowej Soli wybuchł protest. Pracownicy jednej z miejscowych firm, korzystający z ulicy Przemysłowej jako trasy dojazdu do pracy, złożyli petycję do starostwa. Wyrażają w niej swój sprzeciw wobec planów budowy krematorium dla zwierząt w strefie inwestycyjnej tego miasta. Nie są jedynymi przeciwnikami tej inwestycji – włączyli się również mieszkańcy sąsiedniego osiedla. Właściciel planowanego krematorium uspokaja jednak, że obiekt nie będzie generował żadnych zapachów czy innych uciążliwości. Sprawę ma badać nowo wybrany starosta.

Niepokój autorów petycji wynika z faktu, że ulica Przemysłowa, przy której ma stanąć omawiane krematorium, jest ich codziennym szlakiem do miejsca pracy. Co więcej, spędzają tam ponad jedną trzecią doby. W swoim liście zauważają również, że ta część Nowej Soli to miejsce, gdzie oni sami oraz ich bliscy uprawiają sport i odpoczywają. Zwracają uwagę, że szeroka ulica jest zazwyczaj pusta podczas ich dojazdów do pracy, a ścieżka rowerowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak w petycji podkreślają, że teren przyległy do planowanej inwestycji jest już obecnie otoczony przez zakłady przemysłowe, których działalność generuje uciążliwe zapachy. Dodanie kolejnego, kontrowersyjnego obiektu, jest według nich działaniem nieakceptowalnym.

Protestujący nie ograniczyli się tylko do petycji. Zdecydowali również na bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami władz powiatu oraz inwestorem. Informację o tym spotkaniu potwierdziło starostwo.