Nowoczesne przedszkole i Klub Dziecięcy za 8 mln zł wkrótce otworzy drzwi dla najmłodszych mieszkańców Lubięcina

Nowoczesne przedszkole i Klub Dziecięcy za 8 mln zł wkrótce otworzy drzwi dla najmłodszych mieszkańców Lubięcina

W Lubięcinie, należącej do gminy Nowa Sól, trwa budowa nowego przedszkola z innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Ta miejscowość niebawem zyska także Klub Dziecięcy dla dzieci od pierwszego do trzeciego roku życia. Całość przedsięwzięcia jest finansowana z Programu „Maluch +” i pochłonęła 8 milionów złotych.

Nowo powstająca placówka edukacyjna ma nietypowy wygląd – drewniana konstrukcja przypomina stodołę, a niesymetryczne okna mają kolorowe ramy. Wewnątrz inwestorzy zaplanowali przestronne pomieszczenia oraz nowoczesne łazienki. Dodatkowo budynek będzie wyposażony w windę.

Teren przy przedszkolu również przejdzie modernizację. Cały obiekt będzie miał powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych i zapewni opiekę dla stu dzieci.

Izabela Bojko, wójt gminy Nowa Sól, podkreśla, że Lubięcin coraz prężniej się rozwija. Na prawie 1400 mieszkańców tego miejsca, coraz więcej to młode rodziny z dziećmi. Wzrost budownictwa jednorodzinnego na terenie gminy skutkuje większym zapotrzebowaniem na placówki oświatowe.

Prace nad inwestycją postępują zgodnie z planem i przedszkole ma być gotowe do końca sierpnia. Gmina ma też w planach remont obecnego budynku przedszkola, który po modernizacji ma służyć seniorom.