Co warto zobaczyć w Nowej Soli? Część II

Co warto zobaczyć w Nowej Soli? Część II
Nowa Sól jest pięknym miastem, które posiada swoje urocze zakątki i miejsca, z których historią naprawdę warto się zapoznać. Zapraszamy an drugą część cyklu pokazującą najważniejsze i najciekawsze miejsce na mapie miasta.
 

Willa Gruschwitzów

 
Ten budynek jest naprawdę nieźle zachowaną rezydencją rodziny przedsiębiorców, która niegdyś żyła na tych ziemiach. Można w nim zobaczyć piękne sufity, a an szczególną uwagę zasługuje pięknie zachowany piec, który pozwalał na rozpalanie z drugiego pokoju. Został zaprojektowany w ten sposób, a by nie niepokoić właścicieli w czasie snu lub wykonywania rodzinnych czynności.
 
Willa otoczona jest przepięknym ogrodem, którego części dobudowywano już w latach późniejszych. To miejsce, gdzie możemy poczuć cząstki życia dawnej wspaniałej rodziny, która miała niebagatelny wpływ na rozwój miasta.
 

Dom Alfreda Gruschwitza

 
W dawnym Domu Alfreda Gruschitza obecnie znajduje się Muzeum Miejskie. Wnętrza są przepięknie zachowane, a Muzeum starało się, aby wszystko wyglądało jak najbardziej realistycznie. Willa była mieszkaniem syna przedsiębiorcy i została zbudowana około roku 1833.
 
Muzeum Miskie mieści się tam od 1948 r., budynek znajduje się przy dzisiejszej ulicy Muzealnej. W podwojach muzeum możemy podziwiać przepiękne ekspozycje obrazujące życie przedsiębiorców oraz wystawy. Znajdują się tam militaria, pamiątki związane z miastem i życiem mieszkańców oraz pamiątki po dawnych interesach rodziny Gruschwitzów.

Dodaj komentarz