GALLERY OF MODERN HEART – To warto zobaczyć!

GALLERY OF MODERN HEART – To warto zobaczyć!
Dom Kultury w Nowej Soli zaprasza na spektakl teatralny, który odbędzie się już 13 sierpnia. Będzie to spektakl zainspirowany sztuką malarską oraz szeroko pojętym Street Artem. Widowisko będzie łączyć współczesność i nowe formy sztuki z tymi bardziej tradycyjnymi.

Tradycja + nowoczesność

 
Reżyserowany przez całość zespołu spektakl chce pokazać świat sztuki w innym świetle. Dać jej głos, pozwolić jej wyjść poza swoje dotychczasowe ramy. Sztuka będzie próba zapoznania nas ze sztuką malarską wielu pokoleń artystów. Tutaj będą spotykać się dzieła bardzo od siebie odległe w czasie. Będą miały okazję poprowadzić ze sobą jedyny i niepowtarzalny dialog. Artyści inspirowali się największymi działami kultury, odnosząc się też do sztuki współczesnej i niepodobnej do tradycyjnego malarstwa. Można spektakl odczytywać jako próbę syntezy doczesnego świata z tradycjami i wartościami minionych epoko.
 
Na scenie zobaczymy dzieła, które interesują i przyciągają spojrzenia. Aktorzy spróbują nam podpowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Nie można przecież zwalić tego na karb stylu czy kunsztu. Obrazy i dzieła prezentowane będą wszakże naprawdę równe, a nie będzie można im odmówić ładunku emocjonalnego. Co łączy wszystkie arcydzieła? Co budzi w nas podziw i prowokuje? O tym opowie spektakl, na który wraz z Domem Kultury serdecznie zapraszamy.
 
Bilety w cenie 15 złotych można kupić online lub bezpośrednio u organizatora. Do zobaczenia 13 sierpnia o 19!

Dodaj komentarz