TEATR AVIS z Nowej Soli

TEATR AVIS z Nowej Soli
Teatr Avis to grupa, która w Nowej Soli działa od 2000 roku. Jest to jednostka, która angażuje młodych ludzi w sztukę. Młodzież może tu nauczyć się podstaw warsztatu aktorskiego oraz trudnej sztuki improwizacji.
 

Czym zajmuje się grupa?

 
Głównym celem Teatry Avis jest doskonalenie umiejętności aktorskich u młodzieży i angażowanie w sztukę społeczeństwa od najmłodszych lat. Podczas spotkań uczestnicy poznają wszystkie tajniki zawodu aktora teatralnego. Uczą się grać, improwizować, pracować ze swoim głosem. Nabierają świadomości swojego ciała i uczą się jak wykorzystywać je w różnych formach przekazu.
 
Grupa uczestniczyła w wielu ważnych teatralnych wydarzeniach we wszystkich większych miastach polski. Odnosiła też spore sukcesy zarówno na polu artystycznym, jak i społecznym. Działalność Teatru pozwala na budowanie więzi społecznych, kształtowanie się prawidłowych postaw społecznych oraz ma wpływ na ogólną wrażliwość na sztukę, oraz otaczający świat.
 
Uczestnikom przynosi konkretne umiejętności, ale również satysfakcję z pracy oraz ze zdobywanych wyróżnień. Jest to miejsce, gdzie budują się długoletnie przyjaźnie, a także czasem jest to pole do pierwszych miłości.
 

Nagrody zdobyte przez Teatr Avis

 
Grupa teatralna zdobyła pierwszą nagrodę podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Arlekinada w Inowrocławiu oraz również pierwsze miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Marcinek w Poznaniu.
 
Uhonorowany został także reżyser jednego ze spektakli. Teatr zdobył nagrodę dla Najlepszego Reżysera podczas Arlekinady. Grupa może pochwalić się także Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego SOFFT w Szczecinie.
 
Teatr był też wielokrotnie nagradzany przez instytucje, na przykład udało mu się zdobyć Nagroda Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Nagroda Wojewody Lubuskiego.

Dodaj komentarz