Rozpoczęcie kolejnego remontu w Nowej Soli

Rozpoczęcie kolejnego remontu w Nowej Soli

Zaczęła się realizacja kolejnego remontu w Nowej Soli. Tym razem utrudnień możemy spodziewać się na osiedlu kompozytorów. To kolejna z zapowiedzianych w tamtym roku przez prezydenta inwestycji.

Wyremontują drogi na osiedlu Kompozytorów

Właśnie rozpoczęte prace obejmują ulice Chopina, Kilara, Kurpińskiego, Lutosławskiego, Nowowiejskiego oraz Karłowicza. Całość ma potrwać 12 miesięcy i kosztować blisko 6 milionów złotych. Inwestycją zajmuje się firma Kambud z Nowej Soli.

W ramach inwestycji ma zostać zmieniona nawierzchnia oraz wymienione zostanie oświetlenie. W rejonach ulic występują utrudnienia, chociaż drogi są częściowo przejezdne.

Jedna z wielu inwestycji w mieście

W tamtym roku prezydent miasta zapowiadał 15 inwestycji związanych z drogami. Jak na razie plan wykonywany jest systematycznie. Remontują się już Zielonogórska, Konstruktorów i Przemysłowa, a teraz dołączyło do niej osiedle Kompozytorów.

Remonty są częścią wieloletniego planu odnowienia i przystosowania starych dróg. Prezydent nie obiecuje jednak, że wszystko zawsze będzie szło zgodnie z planem. Zapewnia jednak, że w miarę możliwości miasto będzie remontować kolejne ulice i odcinki. Wszystko zależy jednak od budżetu.

Obecnie na terenie miasta jest kilka remontów. Budzi to wątpliwości mieszańców co do zasadności ich przeprowadzania jednocześnie. Powodują one spore utrudnienia i korki. Niestety dla wielu nie wiem to sytuacja komfortowa. Nie ma jednak możliwości innego rozplanowania inwestycji. Włodarze zapewniają, że robią wszystko, aby miasto było jak najbardziej przejezdne.

My ze swojej strony możemy tylko zachęcać do cierpliwości. Spora z trwających prac ma zakończyć się wraz z końcem roku. Kilka miesięcy to mała cena za komfort, jaki zapewnia świeżo wyremontowane drogi. Poprawi się też bezpieczeństwo. Zostaną zamontowane kamery oraz nowe oświetlenie. To uciążliwość dla mieszkańców, jednak musimy pamiętać, że inwestycje są planowane dla wspólnego dobra całego miasta.

Dodaj komentarz