Razem po zdrowie w Nowej Soli

Razem po zdrowie w Nowej Soli

Jak wiadomo, w życiu zdrowie jest najważniejsze. Nie zawsze o tym pamiętamy, ale w pewnym momencie życia docenia je każdy z nas. Prawidłowe dbanie o higienę życia oraz spożywane pokarmy jest kluczowe dla zachowania zdrowia. Właśnie dlatego Nowa Sól zaprasza na piknik pod hasłem „Razem po zdrowie”.

Już 4 września nowosolanie wspólnie zawalczą o swoje zdrowie

Piknik, który odbędzie się 4 września, w ogrodzie blisko Centrum aktywności jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich. Organizatorzy zachęcają do udziału zwłaszcza osoby starsze oraz te, które często miewają problemy ze zdrowym trybem życia.

Podczas wydarzenia uczestnicy zdobędą wiele informacji na temat zdrowia oraz zdrowego stylu życia. Odbędą się mini wykłady i pogadanki. Można będzie również porozmawiać z ekspertami do spraw żywienia oraz technologami żywności. Odpowiedzą oni na wszelkie tematy związane z żywnością i jej składem.

Dodatkowo udzielane będą informacje o Nowosolskiej Karcie Seniora oraz o Kopercie Życia. Dla dzieci przygotowano konkursy i różnego rodzaju gry i zabawy. Będzie można dołączyć do wolontariatu, a także zasięgnąć opinii Inspektora zajmującego się prawami konsumentów.

Zdrowie i witalność podstawowym źródłem szczęścia

Akcja przeprowadzana jest, aby uświadamiać, jak ważne jest nasze zdrowie. Większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę dopiero wtedy kiedy je traci. Nie musi tak jednak być. Warto zainwestować w nie jak najszybciej. Powinniśmy się tutaj kierować zasadą, ze lepiej zapobiegać niż leczyć. To zdecydowanie lepsza droga.

Wydarzenia zdrowotne i pikniki to doskonała okazja, aby zapoznać się z zasadami higienicznego życia. Zdobędziemy tam rzetelne informacje, które potem będzie nam łatwiej wdrożyć w życie. Czasami możemy być zaskoczeni jak drobne zmiany mogą wpływać na jakość naszego życia

Zgodnie z powiedzeniem „w zdrowym ciele zdrowy duch”, dbając o swoje zdrowie, będziemy szczęśliwsi. Z pewnością tacy będą również nasi bliscy, którzy będą mogli się cieszyć naszą radością przez długie lata.

Dodaj komentarz