Zagubiony kociak na drodze w Nowej Soli

Zagubiony kociak na drodze w Nowej Soli

Do zdarzenia doszło w Nowej Soli. Policjanci zauważyli dziwnie zachowujących się kierowców. Każde kolejne auto omijało coś na drodze. Tym czymś okazał się być kociak, który przestraszony nie mógł zejść z drogi. Policjanci zainterweniowali i pomogli kotu wybrnąć z sytuacji

Odwieźli go do schroniska

Zdarzenie miało miejsce 18 sierpnia. Policjanci podczas codziennego patrolu zauważyli to niecodzienne zdarzenie. Zbłąkany kot znalazł się na jednej z dróg i nie potrafił już się z niej wydostać.
Dla policjantów sytuacja była oczywista. Natychmiast zatrzymali się, aby zaopiekować się zagubionym czworonogiem. Złapali małego kotka i wzięli go do radiowozu.

Kociak był śmiertelnie przerażony i z pewnością nie poradziłby sobie bez tej interwencji. Funkcjonariusze bezpiecznie przetransportowali zgubę do nowosolskiego schroniska. Maluch jest już bezpieczny i być może wkrótce będzie mógł zostać adoptowany.

Niewątpliwie zwierzak miał dużo szczęścia, że trafił na tak empatycznych funkcjonariuszy. Przed nimi mnóstwo osób po prostu go ominęła. Wystarczyła chwila, a mogło dojść do przejechania malucha.

Chcesz pomóc małej znajdzie?

Jeżeli chciałbyś pomóc uratowanemu kotu lub innym zwierzakom możesz wspomóc lokalne ośrodki zajmujące się opieką nad bezdomnymi zwierzętami. Można to zrobić kupując karmę, koce lub przekazując pieniądze. Przed zakupieniem darów najlepiej skontaktować się z daną instytucją i zapytać czego najbardziej potrzebuje.

Możesz też wspomóc organizację zostając wolontariuszem i pomagając nad codzienną opieką nad zwierzętami. To wyjątkowo wdzięczne zajęcie. Futrzaści przyjaciele potrafią się odwdzięczyć swoją bezgraniczną miłością i radością.

Niestety są też smutne momenty, na które będziesz musiał być przygotowany. Najtrudniejsza jest śmierć zwierzęcia lub konieczność jego uśpienia. Nie jest dużo lepiej kiedy ulubiony zwierzak znajduje nowy dom. Wtedy jednak można jednocześnie poczuć się szczęśliwym.

Niezależnie od tego jak chcesz pomóc schronisko czy fundacje na pewno będą wdzięczne za okazane serce.

Dodaj komentarz