Policjanci z Nowej Soli odnaleźli samochód

Policjanci z Nowej Soli odnaleźli samochód

Policjanci z Nowej Soli mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. W ostatnich dniach udało im się przeprowadzić kilka skutecznych akcji, a jedną z nich jest odnalezienie skradzionego samochodu. Odnaleziony samochód marki Mazda wrócił już do swojego właściciela.

Szybkie odnalezienie zguby

Kilka dni temu na komendę w Nowej Soli zgłosił się poszkodowany, który poprosił funkcjonariuszy o pomoc w odnalezieniu skradzionego z osiedla samochodu. Po zebraniu szczegółów policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Sprawa została przedstawiona wszystkim patrolom, odbywającym w tym momencie służbę.

Takie działanie przyniosło efekt, ponieważ już kilka godzin później jeden z patroli zauważył pojazd, który pasował do opisywanego. Policjanci niezwłocznie zatrzymali samochód i wylegitymowali jego kierowcę. Okazało się, że kontrolowany pojazd rzeczywiście jest tym, który skradziono kilka godzin wcześniej.

Kierowcą okazał się 29-latni mężczyzna, który samochód prowadził pod wpływem alkoholu, nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymany nie był skory do poddania się czynnościom formalnym i rozpoczął ucieczkę. W jej wyniku uszkodził inny pojazd.

Aresztowanie złodzieja

Policjanci, którzy zatrzymali złodzieja zmuszeni byli do rozpoczęcia pościgu. Niestety w ten sposób mężczyzna tylko pogorszył swoją sytuację. W tym momencie przebywa w areszcie, a skradzione mienie wróciło już do właściciela.

29-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Zarzucane jest mu prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz kradzież.

Dodaj komentarz