Ucieczka pirata drogowego w Kożuchowie

Ucieczka pirata drogowego w Kożuchowie

Nowosolska policja została wezwana ostatnio do kolizji drogowej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie stan mężczyzny, który można określić jako nietrzeźwość i jego ucieczka z miejsca zdarzenia. Niestety kierującemu na niewiele zdała się próba zatuszowania swoich win. W niedługim czasie został zatrzymany i aresztowany.

Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Kożuchów koło Nowej Soli. Policjanci zostali zawiadomieni o kolizji drogowej i ucieczce jej sprawcy. Informacji udzielił jeden ze świadków zdarzenia. Poinformował on funkcjonariuszy o zdarzeniu oraz o prawdopodobnym upojeniu sprawcy.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, a wkrótce udało im się zatrzymać sprawcę kolizji. Okazało się, że miał on 3 promile alkoholu oraz był objęty dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Jeszcze gorszym wydaje się fakt, że w samochodzie przewoził trójkę pasażerów oraz 10-letnie dziecko.

Po zweryfikowaniu jego tożsamości oraz dopełnieniu procedur 43-letni kierowca został zatrzymany. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja w Nowej Soli ostrzega przed brawurą na drodze

Policja nowosolska już od dawna ostrzega przed skutkami brawurowej jazdy oraz apeluje o rozwagę. W przypadku 43-letniego mężczyzny zdecydowanie zabrakło rozsądku. Swoimi czynami narażał nie tylko siebie, ale również podróżującym z nim pasażerów.

My również przyłączamy się do apelu oraz zachęcamy do zgłaszania przypadków nietrzeźwych kierowców. Interweniujmy zawsze kiedy mamy podejrzenia, że osoba chce wsiąść za kierownice w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Pamiętajmy, że możemy dokonać zatrzymania obywatelskiego, a nawet odebrać kierowcy kluczyki. Nasza interwencja może uratować komuś życie lub zdrowie.

Dodaj komentarz