Wędkarstwo na nowosolskim odcinku Odry

Wędkarstwo na nowosolskim odcinku Odry

Łowienie ryb to hobby wielu polaków. Widać to zwłaszcza w miesiącach letnich. Nie ma chyba w Polsce miejsca, gdzie wędkowanie nie byłoby widoczne. Nie inaczej jest w Nowej Soli. Tutaj wędkarze spełniają swoje łowieckie marzenia na Odrze. Jak wygląda łowienie w tym miejscu?

Gdzie łowić w Nowej Soli?

Odra to rzeka, która obfituje w wiele gatunków ryb. Nic dziwnego więc, że przyciąga ona amatorów łowienia. Na odcinku rzeki, który przebiega obok Nowej Soli, znajdziemy sporo miejsc, gdzie z powodzeniem możemy oddawać się pasji.

Wędkowanie możliwe jest na całej długości rzeki. W Nowej Soli polecamy jednak meander, który znajduje się na wysokości miasta. Jest to doskonałe miejsce do połowów, pełne ryb i dość dobrze dostępne.

Prawdziwym rajem jest jednak starorzecze, czyli kawałek rzeki, który został sztucznie wyodrębniony z jej nurtu. W tym miejscu już z daleka możemy zobaczyć wędkarzy, którzy wyjątkowo cenią sobie to miejsce. Wiele ryb pojawia się tu zwłaszcza w miesiącach zimnych. Już od jesieni możemy zaobserwować tutaj rosnącą grupę amatorów łowienia.

Jakie ryby są w Odrze?

Odra jest w tym momencie stosunkowo czystą rzeką. Sprawia to, że możemy w niej znaleźć naprawdę piękne okazy ryb. Pojawiają się tutaj leszcze, płocie, klenie, okonie, sandacze, sumy i jazie.

Rekordowe są z pewnością leszcze i sandacze. Te ryby potrafią osiągać naprawdę spore rozmiary, a w Odrze spotkamy naprawdę ogromne egzemplarze. Jest to zasługa nie tylko czystości rzeki, ale również jej zarybiania. Nie ma też możliwości łowienia bez karty wędkarskiej, co też ma wpływ na ogólną kondycję narybku.

Ogólnie rzecz biorąc, wędkarze chwalą sobie całą długość rzeki Odry. Według wielu jest to zdecydowanie lepsze miejsce łowienia niż Warta czy Wisła. Niewątpliwie Odra jest też rzeką, która słynie ze swojej urody i nie powtarzalnych, odosobnionych miejsc. W Nowej Soli raczej nie możemy liczyć na samotność, jednak oddalając się na niewielką odległość od miasta, możemy w pełni doświadczyć takich uroków.

Dodaj komentarz