Październik miesiącem seniora

Październik miesiącem seniora

Powszechnie październik uważa się za miesiąc seniora. Ten miesiąc jest poświęcony najstarszym obywatelom w wielu rejonach świata. Nie inaczej jest w Nowej Soli, gdzie uroczyście obchodzimy Nowosolski Miesiąc Seniora. W tym szczególnym czasie w mieście przygotowano sporo atrakcji. Co nas czeka w październiku?

Zajęcia, warsztaty i gry

Z okazji miesiąca seniora w całym mieście będą odbywać się różnorodne wydarzenia dla grupy wiekowej 60 plus. Do akcji włączyła się między innymi Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Muzeum Miejskie.

W ramach obchodów będzie można uczestniczyć w turniejach gier, warsztatach, spotkaniach autorskich, zabawach i wielu innych wydarzeniach. Zabawa potrwa cały miesiąc, a większość wydarzeń jest bezpłatna lub należy uiścić symboliczną opłatę. Opłata dotyczy spektakli, pokazów filmowych i warsztatów artystycznych. Na wydarzenia seniorów obowiązuje specjalna zniżka.

Kreatywny senior to szczęśliwy senior

Taka myśl przyświeca tego typu wydarzeniom. Specjalnie z myślą o zdrowiu fizycznym i psychicznym seniorów takie wydarzenia organizowane są w całej Europie. Niestety w wielu miejscach osoby starsze są samotne i brakuje im kontaktu z drugim człowiekiem. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą włodarze Nowej Soli i liczni pracownicy sektora kulturalnego.

Wraz z redakcją serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniach i aktywizacji zwłaszcza w zimnych miesiącach, które sprzyjają chandrze i depresji. Gwarantujemy, że zabawa będzie przednia.

Dodaj komentarz