Wzmożone kontrole autokarów wiozących małych pasażerów

Wzmożone kontrole autokarów wiozących małych pasażerów

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a co za tym idzie organizowane są dojazdy dzieci do szkoły oraz wyjazdy klasowe i szkolne. To czas kiedy wielu rodziców zaczyna się zastanawiać czy pojazdy, którymi poruszają się dzieci, są bezpieczne. W związku z tym coraz liczniejsze są prośby o kontrolę pojazdów, które przeprowadzają policjanci.

Więcej próśb o kontrole autobusów

Początek roku szkolnego to czas kiedy policjanci mają wiele zadań. Pouczają dzieci o prawidłowym zachowaniu, strzegą miejsc w okolicach szkoły, a także kontrolują pojazdy, którymi poruszają się dzieci. Takie prośby wpływają od rodziców oraz wielu nauczycieli.

Podczas kontroli sprawdzany jest stan techniczny autobusów, a także ich wyposażenie. Na stanie powinny znajdować się apteczki, gaśnice i sprzęt do oznaczania miejsca wypadku. W szczególności policjanci zwracają jednak uwagę na sprawne hamulce oraz stan opon. Nie bez znaczenia jest też stan kierowcy i posiadanie wymaganych uprawnień.

Kontrole tego typu są przeprowadzane przez cały rok, jednak szczególny nacisk kładzie się na nie w czasie kiedy pojazdy rozpoczynają swoje kursy oraz w okresach wakacyjnych. Nie oznacza to jednak, że potrzeby kontroli nie możemy zgłosić w każdej chwili.

Gdzie zgłosić potrzebę kontroli

Wiele rodziców przed wypuszczeniem dziecka z domu ma wątpliwości czy oferowany przez placówkę transport spełnia wymogi bezpieczeństwa. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Aby upewnić się, że dziecku nic nie zagraża, możemy bez problemu zgłosić potrzebę kontroli do komisariatu policji.

Kontrolę autokaru można zgłaszać w dni powszednie w Wydziale Ruchu Drogowego za pomocą numeru telefonu 47 7933246 lub 47 7933247. W dni świąteczne obowiązuje numer 47 7933211 lub 112. Policjanci proszą o informowanie o takiej potrzebie z kilkudniowym wyprzedzeniem, jednak w nagłych wypadkach można ich informować na bieżąco. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci jest zawsze na pierwszym miejscu. Lepiej zgłosić niepotrzebną kontrolę niż później żałować, że się tego nie zrobiło.

Dodaj komentarz