Niedziałające tablice świetlne na przystankach irytują mieszkańców Nowej Soli

Niedziałające tablice świetlne na przystankach irytują mieszkańców Nowej Soli

Świetlne tablice informacyjne na przystankach to stosunkowo nowy wynalazek mający ułatwiać ludziom życie. Tymczasem w Nowej Soli pojawiają się  głosy, że tablice świetlne nie działają, co niezwykle irytuje mieszkańców miasta. Zwłaszcza wieczorami, gdy jest ciemno. Sprawa stała się poważna na tyle, że dziennikarze portalu Nasze Miasto skontaktowali się z lokalnym przedsiębiorstwem komunikacyjnym.

Raz działają, a raz nie działają: kapryśne tablice świetlne w Nowej Soli

Tablice świetlne nie są zwyczajnym elementem przystankowego krajobrazu. To przydatny element doceniany przez wszystkich mieszkańców miasta. Tablice w jasny i precyzyjny sposób prezentują rozkład jazdy. Widoczne w dzień i w nocy mają za zadanie ułatwiać życie pasażerom komunikacji miejskiej.

Tymczasem w Nowej Soli coś poszło nie tak, a przynajmniej tak twierdzą mieszkańcy. Tablice działają w sposób bardzo nieregularny, a niektóre zdają się być wyłączone cały czas. W związku z tak licznymi awariami niewiadomego pochodzenia mieszkańcy zaczęli się zastanawiać, po co w ogóle zamontowano tablice świetlne przy przystankach.

Wszystkiemu winne oprogramowanie

Przedsiębiorstwo komunikacyjne natychmiast odpowiedziało na pytanie zadane przez dziennikarzy portalu Nasze Miasto. Okazało się, że wszystkiemu winne jest oprogramowanie. Jakiś czas temu wgrywano nowy rozkład jazdy i konieczne było skomunikowanie aż 3 oprogramowań: z rozkładem jazdy, do tablic i do autobusów. Każde oprogramowanie obsługuje inna firma i ciężko o płynne wykonanie takiej operacji. Stąd wiele tablic wyłączono na jakiś czas, co mogło wyglądać na większą awarię.

Takie sytuacje prawdopodobnie będą miały miejsce za każdym razem, gdy pojawi się nowy rozkład jazdy. Być może kiedyś uda się usprawnić system tablic świetlnych, a tymczasem musimy pogodzić się z drobnymi utrudnieniami.

A jeśli interesują Cię niuanse technologii, zajrzyj na stronę: https://www.pixelfun.pl/.

Dodaj komentarz