Autobus miejski potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

Autobus miejski potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

Do groźnego zdarzenia doszło przy ulicy Jana Pawła II w Nowej Soli. Było tuż po południu, kiedy autobus miejski najechał na 71-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przebywa z licznymi obrażeniami. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy.

Winne słońce, alkohol, czy poszkodowana?

Sprawa wypadku na pasach w Nowej Soli nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Wiadomo, że doszło do potrącenia pieszej i że wina leży po stronie kierowcy. Takie mamy przepisy. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie wypisali jednak mandatu, a skierowali sprawę do sądu, ponieważ na wypadek wpływ miało kilka czynników.

Świadkowie wskazują, że w momencie wypadku słońce świeciło bardzo mocno, co mogło wpłynąć na widzenie kierowcy, który przyznał, że zwyczajnie nie zauważył przechodzącej przez pasy kobiety. Kolejną zmienną jest alkohol, jednak badanie alkomatem wykazało jedynie 0,2 promila. Jednocześnie istnieje pewne prawdopodobieństwo, że 71-latka weszła na pasy w ostatniej chwili, jak to często u pieszych bywa.

Wina kierowcy jest oczywista, ale powyższe czynniki mogą stanowić okoliczności łagodzące. O karze zdecyduje jednak sąd.

Kierowca stracił pracę na drugi dzień po wypadku

Kierowca autobusu miejskiego pracował u lokalnego przewoźnika (SUBBUS). Kiedy pracodawca dowiedział się o wypadku, zwolnił pracownika. Kierowca został więc bez pracy i teraz oczekuje na rozprawę w sądzie. Z pewnością utraci prawo jazdy. Nie wiadomo natomiast, co jeszcze zaleci sąd.

Warto przy okazji wspomnieć, że mimo jasności prawa, nikt nie wróci poszkodowanej utraconego zdrowia. Tak samo jest ze wszystkimi pieszymi, którzy mają nieszczęście zostać potrąconymi na pasach. Pamiętajmy, że w zderzeniu z pojazdem nie mamy żadnych szans. Bez względu na przepisy, to pieszy zawsze będzie przegranym. Dlatego uważajmy przy przechodzeniu przez przejścia dla pieszych, bo własnym życiem i zdrowiem ryzykować nie warto.

Może Cię zainteresować: https://sanokinfo.pl/ostrzezenie-dla-pieszych-i-kierowcow/.

Jeden komentarz o “Autobus miejski potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

Dodaj komentarz