Nowa Sól walczy z depresją!

Nowa Sól walczy z depresją!

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją miał miejsce 23 lutego, jednak Nowa Sól poszła o krok dalej i wydłużyła akcje uświadamiające i pomocowe o cały miesiąc. Dzięki temu osoby zmagające się z depresją, a także rodziny takich osób, mogą skorzystać z fachowej pomocy.

Ogólnopolski Miesiąc Walki z Depresją w Nowej Soli

Depresja stała się jedną z najgroźniejszych chorób ostatnich lat. Dotyka dzieci i dorosłych. Zabija po cichu. To ważne, by depresję zauważać i leczyć. W związku z tym liczne organizacje w Polsce starają się uświadamiać Polaków, ponieważ wiedza jest najskuteczniejszym sposobem walki z depresją.

Organizacje w Nowej Soli zadbały o to, by mieszkańcy mogli skorzystać z pomocy i edukacji przez cały miesiąc. Do 25 marca w każdy piątek o godzinie 16:00 będą organizowane spotkania i warsztaty kierowane do młodzieży i dorosłych. Każde spotkanie trwa 2 godziny i odbywa się w jednym z gabinetów PsychoCentrum przy ulicy Wrocławskiej 2.

Mieszkańcy Nowej Soli znajdą w gabinetach lekarskich i przychodniach ulotki informacyjne, z których dowiedzą się o tym, jak znaleźć pomoc i jak radzić sobie z trudnymi objawami depresji.

Pomoc psychologiczna dla dzieci i dorosłych

Kampania psychologiczno-edukacyjna w Nowej Soli jest kierowana dla dzieci i dorosłych. Nawet jeśli sam nie cierpisz na depresję, wzbogać swoją wiedzę o podstawowe informacje na ten temat, by móc wspierać bliskich i znajomych. W walce z depresją liczy się wsparcie i pomoc z zewnątrz. Cierpiący na depresję nie mogą polegać na własnym postrzeganiu świata. Chorzy na depresję nie czują nadziei, nie mają instynktu przeżycia, dlatego potrzebują pomocy innych.

Jeśli zauważasz objawy depresji u siebie lub bliskiej osoby, nie zwlekaj. Nie wstydź się poprosić o pomoc. Otrzymasz ją w szkole, w szpitalu lub podczas umówionej wizyty z psychologiem, lub psychiatrą. Skorzystaj z pomocy prywatnej lub na NFZ. Możliwości jest dużo, na większość spotkań umówisz się online, bez dzwonienia i długiego czekania na konsultację ze specjalistą!

Może Cię zainteresować: https://www.ploteczek.pl/depresja-coraz-powazniejszym-problemem/.

Jeden komentarz o “Nowa Sól walczy z depresją!

Dodaj komentarz