Kiermasz ogrodniczy w Nowej Soli

Kiermasz ogrodniczy w Nowej Soli

W tym roku miłośnicy roślin ogrodowych znów będą mogli zaszaleć na specjalnym kiermaszu ogrodniczym. Spotkanie wystawców i kupujących zaplanowano na weekend 7 i 8 maja. Jak mówią organizatorzy, to wydarzenie, które przyciąga ludzi każdego roku. Powód? Wysokiej jakości rośliny.

Zapowiada się świetny weekend!

Mówi się, że nic tak nie relaksuje, jak prace w ogrodzie. Z pewnością znajdzie się wiele osób, które zgodzą się z tym stwierdzeniem. Tymczasem mieszkańcy Nowej Soli będą mieli okazję do wzbogacenia swoich przydomowych ogródków o nowe, wspaniałe rośliny. Do miasta powraca bowiem kiermasz roślin, który każdego roku gromadzi najlepszych wystawców z kraju.

Do wyboru będą znakomite okazy drzewek i krzewów. Nie zabraknie również kwiatów. Organizatorzy utrzymują, że wystawców będzie sporo i są pewni również dużego zainteresowania ze strony kupujących. Ludzie wracają na nowosolskie kiermasze ogrodowe od lat, ponieważ są zachwyceni jakością sprzedawanych roślin.

Osoby chętne na przeglądanie okazów ogrodowych, powinny przybyć na Aleję Wolności w Nowej Soli. Wystawcy pojawią się na parkingu o godzinie 10:00. Roślinki będzie można kupować do godziny 18:00 w sobotę i do 16:00 w niedzielę.

Jakość roślin ma znaczenie

Wśród osób miłujących kwiaty doniczkowe i ogrodowe często pojawia się taki pogląd, że rośliny dostępne w supermarketach mają bardzo złą jakość. Co to oznacza? Często są zarobaczone, zmęczone życiem i szybko umierają, mimo licznych prób utrzymania ich w doskonałej kondycji. Zapewne wynika to ze złych warunków, jakie często towarzyszą roślinkom podczas transportów i podczas oczekiwania na zakup na wystawach w supermarketach.

Tymczasem kiermasz ogrodowy w Nowej Soli jest prawdziwym popisem najwyższej jakości. To zupełnie inna jakość od tej, którą mamy okazję podziwiać w supermarketach. Kupując roślinki na kiermaszu, mamy pewność, że będzie to opłacalna inwestycja, która upiększy nasz balkon, ogród, czy działkę.

Może Cię zainteresować: https://akwarysta.pl/oczko-wodne-w-ogrodzie-lepsza-folia-czy-beton/.