Biblioteka Publiczna w Nowej Soli świętowała 75-lecie!

Biblioteka Publiczna w Nowej Soli świętowała 75-lecie!

Zapaleni czytelnicy z pewnością już od dawna wiedzieli o zbliżającym się jubileuszu Biblioteki Publicznej w Nowej Soli. To wyjątkowe miejsce skończyło właśnie 75 lat. Uroczyste obchody rozpoczęto 9 maja, ale atrakcje przygotowane dla mieszkańców miasta potrwają znacznie dłużej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Obchody 75-lecia Biblioteki Publicznej

Dokładnie 3 maja 1947 roku rozpoczęto działalność miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli. Początkowo zbiory biblioteczne stanowiły książki podarowane przez Bibliotekę Powiatową i mieszkańców miasta. Jak wiadomo, wiele znakomitych książek przepadło w trakcie II Wojny Światowej. To jednak nie przeszkodziło czytelnikom w odbudowie miejsca tak istotnego dla rozwoju kultury i sztuki.

Obecnie Biblioteka Publiczna w Nowej Soli może pochwalić się imponującymi zbiorami, a także aktywną działalnością. Pracownicy biblioteki od lat aktywizują miejską społeczność i zachęcają do samorozwoju. Tak będzie również podczas obchodów jubileuszu nowosolskiej biblioteki. Przygotowano tygodniowy program obchodów jubileuszu. Każdy może wziąć udział!

Tydzień Bibliotek w Nowej Soli

W związku z jubileuszem Biblioteki Publicznej przygotowano mnóstwo atrakcji, które z pewnością zainteresują najmłodszych. Niemal każdego dnia będzie można podziwiać nowe wystawy plenerowe, składające się między innymi z prac plastycznych dzieci i zdjęć przedstawiających bibliotekę w minionych dziesięcioleciach.

Na szczególną uwagę zasługuje wtorkowe zwiedzanie biblioteki w towarzystwie Williego Wonki — postaci znanej z filmu Charlie i Fabryka Czekolady. W przypadku biblioteki dzieci także mogły wygrać Złoty Bilet, dzięki któremu zwiedzanie obiektu zakończy się otrzymaniem upominku.

Tydzień Bibliotek w Nowej Soli to także masa fascynujących zajęć plastycznych i warsztatów. Naszym zdaniem nie można przegapić żadnego wydarzenia. Część atrakcji dzieci mogą odwiedzić same, a w wybranych dniach mogą też przyjść z rodzicami. Będzie to świetna okazja do tego, by wspólnie spędzić miło czas. Dzieci z pewnością to docenią!

Tymczasem zachęcamy wszystkich do czytania książek, ponieważ jest to niezawodny sposób na poprawę samopoczucia i rozwój przydatnych umiejętności, takich jak kreatywność, czy umiejętność rozwiązywania problemów.