Piękna promenada w Nowej Soli już prawie gotowa!

Piękna promenada w Nowej Soli już prawie gotowa!

W Nowej Soli trwają prace nad budową ochrony przeciwpowodziowej. Skutkiem ubocznym, jeśli można tak to nazwać, tej potężnej inwestycji jest piękna promenada, która już kusi mieszkańców. Niestety, mimo że akurat ta część inwestycji jest już gotowa, na jej użytkowanie trzeba będzie poczekać do zakończenia całej inwestycji.

Kusząca promenada nieczynna

Ładna pogoda i piękna promenada powstała w wyniku prac na rzecz ochrony przeciwpowodziowej w Nowej Soli, niesamowicie zachęcają do długich spacerów. Okolica wygląda naprawdę ładnie i zachęcająco, jednak promenadę na razie można podziwiać jedynie z daleka. Inwestycja jeszcze się bowiem nie zakończyła, a zgodnie z polskimi przepisami, teren budowy musi pozostać zamknięty. Ukończona promenada także jest terenem budowy z prawnego punktu widzenia, dlatego mieszkańcy Nowej Soli muszą wykazać się jeszcze odrobiną cierpliwości. Na spacer po nowej okolicy będzie można udać się w przyszłe wakacje.

Jedna z największych inwestycji w mieście

Ochrona przeciwpowodziowa jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa mieszkańców. Nikomu również nie spieszy się do zmagań z zalanymi domami, a niestety ocieplenie klimatu zwiększa ryzyko podbramkowych sytuacji pogodowych. Zarówno susze, jak i powodzie będą towarzyszyć nam coraz częściej, natomiast okresy umiarkowanej pogody będą coraz rzadsze. Inwestycja podjęta w Nowej Soli jest więc bardzo na czasie. Uważa się, że inwestycja jest jedną z największych, jakie zrealizowano w Nowej Soli w ostatnich latach. Głównym elementem przedsięwzięcia są wały przeciwpowodziowe, umiejscowione nad brzegiem Odry i Czarnej Strugi. Do tego dochodzą elementy dodatkowe, między innymi przepusty i wyloty sieci deszczowych. Budowa wałów i modernizacje już istniejących odcinków idą w parze z koniecznością wymiany infrastruktury hydrotechnicznej. Pracy jest więc więcej, niż to się wydaje, ale koniec inwestycji jest bliski. Przedsięwzięcie realizowane przez Wody Polskie dodatkowo uświetni miasto, które nie stroni od bardzo dobrych pomysłów na modernizację.